WCZASY W ALBANII

POLSKA – CZECHY – SŁOWACJA – WĘGRY – CHORWACJA – CZARNOGÓRA – ALBANIA

 ZIELONA GÓRA – HODONIN – ZADAR – REJON DURRES – KRUJETIRANABERATVLORYMONTENEGRO TOUR – ADRIATYK -DUBROWNIK – SPLIT – BRATYSŁAWA

 TERMIN: 25 sierpnia -06 września 2018 r.

Dzień 1: zbiórka uczestników wyjazdu w Zielonej Górze, Komenda Policji – ul. Partyzantów o godzinie 06.00.Wyjazd w kierunku Moraw w Czechach. Przyjazd do miejscowości Hodonin na pograniczu z Austrią. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny na spacer po Hodoninie i posmakowanie czeskiego piwa. Nocleg.

 Dzień 2: śniadanie. Przejazd do Zadaru w Chorwacji. Przyjazd. Zapoznanie się z kurortem.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 Dzień 3: śniadanie. Spacer po Zadarze. Przejazd w kierunku Albanii do miejscowości Durres.  Przyjazd. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Zapoznanie się z kurortem.  Albania – kraina orłów – czyste morze, piaszczyste plaże, wspaniałe: zabytki, góry i gościnność. Durres  zarówno w  starożytności, jak i dziś jest jednym z największych portów na Adriatyku  i największym  kurortem morskim  Albanii. Oddalony zaledwie o 35 km od Tirany – stolicy  kraju. Posiada długą, piaszczysta plażę i wspaniałe warunki do kąpieli morskich.

 Dzień 3 do 9 pobyt wypoczynkowy nad Morzem Adriatyckim w Durres lub pod Durres. W programie śniadania i obiadokolacje, odpoczynek nad morzem, wycieczki fakultatywne. Miejsce zakwaterowania położone w pobliżu morza.

Dzień 9: śniadanie. Przejazd do Dubrownika wielkiego kurortu w Chorwacji o wspaniałej zabudowie i historii. Poglądowe zwiedzanie miasta. Dalszy przejazd do Splitu – kurortu i wielkiego portu nad Adriatykiem. Zapoznanie się z miastem. Zakwaterowanie w hotelu w Splicie lub pod Splitem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10: śniadanie. Przejazd do Bratysławy stolicy Słowacji. Przyjazd. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 11: śniadanie. Zwiedzanie miasta. Niespodzianka. Wyjazd do Zielonej Góry.

Dzień 11/12: powrót do Zielonej Góry.

                                 WYCIECZKI FAKULTAYWNE:

– wyjazd do Królewskiego Miasta  Kruje  – oryginalna albańska zabudowa, stary bazar, muzeum Skanderbega – największego bohatera narodowego Albanii, oraz muzeum etnograficzne znajdujące się w oryginalnie zachowanym letnim domu bogatej rodziny tureckiej  będącego na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Tirany –  spacer ulicami stolicy Albanii: Plac Skanderbega, Piramida, Pałac Prezydencki i Kongresowy, ciekawostki zabudowy miasta, atrakcje miejskie,

–  przejazd do Berat (miasto – muzeum liczące około 2500 lat). Spacer uliczkami starego miasta, twierdza Kalaja Berati  (muzeum ikon). Przejazd do Vlory – miasta na pograniczu morza Jońskiego i Adriatyckiego, gdzie w 1912 roku proklamowano niepodległość Albanii. Czas wolny na promenadzie.
– całodzienna wycieczka  do Czarnogóry:

  Montenegro Tour 1:  Podgorica, Cetinje i Lovcen)
  lub Montenegro Tour 2:  Budva,  Bar, możliwość wyprawy na  wyspę Św. Stefana,  Kotor
– rejs statkiem po Adriatyku z Durres z piknikiem
Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym z barkiem, GPS, 2 kierowców, ubezpieczenie NW i KL w WNW, zakwaterowanie w hotelach i hotelach pensjonatach pokoje 2 osobowe z łazienkami w pobliżu morza, 4 noclegi tranzytowe: w Hodoninie ( Morawy), Zadarze (Chorwacja), Splicie lub okolicy (Chorwacja), Bratysławie (Słowacja), 6 noclegów nad morzem w Albanii w miejscowości Durres lub pod Durres ( wspaniałe kurorty), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, pilot – przewodnik, dodatkowi przewodnicy w odwiedzanych miejscach, bardzo ciekawy program zwiedzania i fakultetów, niespodziankę, wycieczki fakultatywne i atrakcje do wyboru ( po wyborze zostanie ustalony koszt pakietu turystycznego).

 Koszt pakietu turystycznego podamy po wyborze atrakcji. Na pakiet składają się: wjazdy do miast, miejscowi przewodnicy, bilety wstępów jeżeli takie będą, opłata klimatyczna, dodatkowy transport fakultetów – jak zwykle.

KOSZT: około 2.200 – 2.290 PLN. 

Dokładny koszt podamy po ustaleniach.

 UWAGA: po akceptacji programu zostanie program rozpisany szczegółowo i z ikonografią.

 UWAGA: organizatorzy ustalili przejazdy biorąc pod uwagę odległości i trasy w celu najmniejszego obciążenia uczestników trudnościami transportu:

 – Zielona Góra – Hodonin = 545 km
– Hodonin – Zadar = 760 km
– Zadar – Dures = 627 km
– Zadar – Dubrownik – Split = 503 km
– Split – Bratysława = 796 km
– Bratysława  – Zielona Góra = 620 km

 W tej sytuacji obciążenie jest mniejsze niż w poprzednich latach.

Jeżeli jednak Państwo chcecie jeszcze zmniejszyć trudy podróży – to proponujemy dodatkowy jeden nocleg tranzytowy, którego koszt z wyżywieniem wyniesie około 115 PLN.
Osoby chętne na wycieczkę proszone są o dokonywanie zapisów w biurze stowarzyszenia do dnia 15 maja 2018r i dokonanie przedpłaty w wysokości 1000 zł od osoby lub na konto:

05 1090 1535 00000000 5305 0015

Eugeniusz Czerwiński  tel. 607 572 234
65-027 Zielona Góra
ul. Akacjowa 12/6
Liczy się kolejność zgłoszeń.

Kontakt z:
Barbarą Milej – tel. 697 915 738
Bożena Szykowna – tel 507 185 680