APEL

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

zwracam się do całego grona osób podlegających restrykcjom znowelizowanej ustawy, powszechnie znanej jako „dezubekizacyjna”.

Pragnę z całego serca zaapelować do Was o ….. zbiorowe i natychmiastowe  przebudzenie się z letargu, a tym samym rozpoczęcie czynnego udziału we wszystkich działaniach podejmowanych przeciw bezprawiu, jakie dokonuje się na naszych oczach.Możemy to uczynić przede wszystkim poprzez udział w manifestacjach i protestach, które organizowane są zarówno przez opozycję rządową, jak przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych.

Jest to w tej chwili jeden z najbardziej czytelnych sposobów wyrażenia własnego zdania odnośnie polityki prowadzonej przez PIS.

Patrząc jaki skutek odniósł „czarny protest”, wymierzony przeciw ustawie całkowicie zakazującej aborcji, należy przypuszczać, że ten rząd może ugiąć się wyłącznie pod naporem tego rodzaju, skomasowanych działań.

Ale one muszą ZAISTNIEĆ!

Z przykrością obserwowałam jak nieliczny był nasz udział w proteście zorganizowanym pod Sejmem, zarówno w dniu 2 grudnia, jak również w 20 grudnia 2016 r.

Z informacji podawanych przez media wynika, iż poszkodowanych ustawą „dezubekizacyjną” zostanie około 220 tysięcy osób!

W tej sytuacji udział zaledwie około 1500 w dniu 2 grudnia 2016 r., a jeszcze mniej w akcji z dnia 20 grudnia 2016 r.  jest przysłowiową …..„kroplą w morzu”!

Zastanawiam się, gdzie tkwi przyczyna, aż takiej ignorancji i abnegacji panującej wśród nas?

Czyżbyśmy uważali, że podejmowanie jakichkolwiek działań nie ma sensu, bo z góry skazane są na „fiasko”?

A może sądzimy, że inni załatwią to za nas?

Otóż, nie załatwią, bo w tej sytuacji liczą się tylko działania masowe.

Dzisiaj bezwzględnie powinniśmy stanąć w jednym szeregu z walczącymi o łamanie prawa, bo tylko wówczas możemy liczyć na ewentualną zmianę uchwalonej już ustawy.

Jako jedna z tych, którzy większość lat służby oddali demokratycznej Polsce, byłam pilnym obserwatorem jej procesu legislacyjnego, począwszy od projektu skierowanego do uzgodnień międzyresortowych w lipcu bieżącego roku, a skończywszy na uchwaleniu ustawy przez Sejm w dniu 16 grudnia i podpisaniu przez „miłościwie panującego nam” Prezydenta RP w dniu 29 tegoż miesiąca.

Nie zamierzam odnosić się do faktu, iż projekt, a uchwalona ustawa to dwa różne akty prawne, albowiem przypuszczam, że każdy żywotnie zainteresowany jej wejściem w życie, doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Nie będę również ustosunkowywać się do opinii wydanych w tej sprawie przez stosowne instytucje, związki i stowarzyszenia, albowiem mniemam, że również są dobrze znane.

Pragnę jednak zasygnalizować, że z niekłamaną przyjemnością zapoznałam się z artykułem zatytułowanym „Manifest oficerów wywiadu w sprawie ustawy deubekizacyjnej”, opublikowanym na portalu Fundacji Po.Int pod adresem:  www.fundacjapoint.pl , a także www.zbfsop.pl , portalu informacyjnym „Na temat”, www.miastownik.pl/lista_miast.html,  i wielu innych.

Dobrze, że są wśród nas tacy, którzy nie obawiają się wyrażać zdania w przedmiotowej sprawie, dobrze, że są tacy, którzy upubliczniając własne dokonania służbowe, klarownie prezentują społeczeństwu ewentualne skutki bezprawia.     

Uważam jednocześnie, że takich wypowiedzi powinno ukazywać się o wiele więcej, przecież tysiące z nas służyło w nowych, demokratycznych czasach i mogłoby publiczne zaprezentować swoje osiągnięcia zawodowe w służbie, a tym samym przyczynić się do kształtowania prawdziwego wizerunku funkcjonariuszy z „niesłusznym peselem”.

Dlaczego społeczeństwo ma być bombardowane wyłącznie informacjami, że byli funkcjonariusze to bandyci, oprawcy, zadeklarowani wrogowie narodu polskiego oraz ci, którzy krzywdzili innych?

Nie chciałabym, aby mój apel został odebrany jako nagana, w końcu każdy z nas jest innym człowiekiem i różnie reaguje na „strzał w plecy” po wielu latach nienagannej służby.

Pragnę wyłącznie uświadomić Wam wszystkim Koleżanki i Koledzy, że w tej sytuacji naprawdę ważna jest mobilizacja i wspólne działanie, razem z opozycją parlamentarną.

Zapraszam wszystkich, bez wyjątku na protest organizowany w dniu 11 stycznia pod Sejmem RP.

Pozdrawiam serdecznie.

Funkcjonariusz z …. „niesłusznym peselem”.

 

Hania i Ala G../dane znane Redakcji/