WIECZÓR POETYCKI

W dniu 3 marca 2017 r. o godz. 17.oo zaproszeni zostaliśmy na imprezę kulturalną – „Wieczór z poezją „ naszej koleżanki z Koła Nr 2 SEiRP w Zielonej Górze Bogusi Hajdasz pt. „Babskie gadanie” Przypomnieć należy , że Bogusia Hajdasz jako poetka – amatorka,  została wpisana do naszej okręgowej Księgi pozytywnie zakręconych”.

Należałoby wspomnieć, że Bogusia Hajdasz wydała drukiem już trzy tomiki wierszy ; pierwszy , zatytułowany był „ Wiersze po raz pierwszy”, następnie drugi tomik pt. „ Na leśnej ścieżce…wiersze po raz drugi”, a ostatni  pt. „ Titulitka i koniki”.

Na  wieczorek kulturalny zaproszonych było wiele osób, w tym znajomych i przyjaciół ze Świdnicy, Nowogrodu oraz z naszego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Celem zasadniczym była prezentacja swojego dorobku poetyckiego przez autorkę , czytającą wybrane wiersze z  poszczególnych tomików.

Godne uwagi było to, że autorka podczas prezentacji – ubrana była w stroje ludowe, a impreza odbywała się w miłej, sympatycznej i rodzinnej atmosferze przy ciastkach i herbatce.

Wiersze Bogusi Hajdasz nacechowane były malancholją i uzewnętrznieniem pragnień pochodzących z życia codziennego oraz doczesnego świata fauny i flory.

Przyjemnym elementem wieczorku poetyckiego było uzupełnienie w postaci akompaniamentu muzycznego na akordeonie i wykonywaniem pieśni ludowych przez jej koleżanki z Domu Kultury w Świdnicy.

Generalnie, była to udana, kulturalna uczta duchowa.

Tylko przyklasnąć takim pomysłom. Dziękujemy Ci Bogusiu i prosimy o jeszcze…

CICHUTKO…

Cichutko upadam, tak jak płatek śniegu.
Przecież już ciszej nie można.
Do snu kołyszę myśli o tych, których już nie ma,
I płaczę, jak wierzba przydrożna.
Cichutko płaczę.
Skraplam się, jak rosa na szkle.
Płynie kropelka za kropelką, i cisza, i cisza, i nie ma już mnie.
Nawet, gdy krzyczę, nikt nie słyszy.
Przecież jestem cichością.
Cichutko upadam, krzycząc niemo zamieniam się
W bezszelestny powiew radości.
Jednak raduję się cichuteńko.
Cała składam się z cichości.
Jestem maleńką drobiną.
Cichym skomleniem czasu.
Kiedyś to poczujesz, i nagle zrozumiesz,
Że tylko wśród ciszy,
Każdy, nawet najmniejszy szept,
Jeśli tylko zechcesz, usłyszysz…
autorka: Bogumiła Hajdasz

 

Tekst i zdjęcia :

Zbigniew Kobryń