XX ZLOT SŁUŻBY KRYMINALNEJ

      Już po raz XX ( Jubileuszowy) odbył się w dniach 9 -10 czerwca 2017 r. coroczny Zlot emerytów i rencistów pionu kryminalnego województwa lubuskiego w pięknym pałacu w Grabiczu k/ Torzymia.

      Tym razem uczestniczyli Z-cy Komendantów ds. operacyjnych, obecnie pracujący, Naczelnicy wydziałów kryminalnych i operacyjnych oraz swoją obecnością zaszczycił były Komendant Główny Policji gen. w st. spocz.  Marek Działoszyński.

       Uroczystego otwarcia dokonał Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski, oraz Prezes ZO SEiRP w Zielonej Górze Jan Papis. W zlocie integracyjnym udział wzięło 85 osób.

      Głównym organizatorem imprezy był prężnie działający w środowisku emeryckim – I Vice Prezes ZO w Zielonej Górze – Eugeniusz Czerwiński.

Zlot kryminalnych jest spotkaniem, służącym do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych, a zarazem jest zabawą przednią. Miłym elementem było wręczenie każdemu uczestnikowi broszury pt. „ Historia zjazdami pisana” opracowanej przez kolegów emerytów Henryka Gromka i Jerzego Kołodziejczyka oraz płytka CD ze zdjęciami z poprzednich Zlotów.

      Wspólne rozmowy, wspomnienia i śpiewy ( przy akompaniamencie gitary kol. E. Czerwińskiego) trwały do późnych godzin nocnych.

Nie zapomniano również o tych, którzy odeszli z naszych szeregów na wieczną wartę.

 Wszyscy rozjeżdżali się zadowoleni i z hasłem „było fajnie, do zobaczenia za rok na  XXI Zlocie Kryminalnych” ( termin i miejsce do ustalenia).

Istotą rzeczy jest powiedzenie  „OBY NAM SIĘ CHCIAŁO CHCIEĆ”

           

                                        Tekst: Zbigniew Kobryń
  Zdjęcia; Jan Sazon,Eugeniusz Czerwiński i Józef Der