PAMIĘTAMY

 

 
 

PODINSPEKTOR TRUBIŁOWICZ RAFAŁ

Kierownik Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 20 SIERPNIA 1997 R. NA STANOWISKU APLIKANTA KOMPANII PATROLOWO-INTERWENCYJNEJ KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE.

W LATACH 1997-2007 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W PIONIE PREWENCJI KOMPANII PATROLOWO-INTERWENCYJNEJ KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE ORAZ W PIONIE KRYMINALNYM KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. PO UKOŃCZENIU KURSU PODOFICERSKIEGO W SZKOLE POLICJI W SŁUPSKU, W LATACH 1997-2001 BYŁ SŁUCHACZEM WYŻSZEJ SZKOŁY POLICJI W SZCZYTNIE.

PO UKOŃCZENIU SZKOLENIA OFICERSKIEGO ZAJMOWAŁ STANOWISKO SPECJALISTY W SEKCJI DO WALKI Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ PRZECIWKO ŻYCIU I ZDROWIU, A OD 2005 R. STANOWISKO KIEROWNIKA SEKCJI DO WALKI Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ PRZECIWKO MIENIU W WYDZIALE KRYMINALNYM KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W GORZOWIE WLKP. WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM I ZAANGAŻOWANIE. RZETELNY, SUMIENNY I KREATYWNY W DZIAŁANIACH OPERACYJNYCH I SPECJALNYCH, UMIEJĘTNIE NADZOROWAŁ I KOORDYNOWAŁ PRACĘ ZESPOŁU. DZIĘKI UPOROWI, DOŚWIADCZENIU I POSIADANEJ WIEDZY PRZYCZYNIŁ SIĘ DO ZNACZNYCH SUKCESÓW W ZWALCZANIU PRZESTĘPCZOŚCI POSPOLITEJ I ZORGANIZOWANEJ. ZA NIENAGANNĄ POSTAWĘ I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.
W DNIU 20 WRZEŚNIA 2007 R. PODINSP. RAFAŁ TRUBIŁOWICZ W CZASIE KONWOJOWANIA DWÓCH NIEBEZPIECZNYCH PRZESTĘPCÓW ULEGŁ WYPADKOWI SAMOCHODOWEMU.

W WYNIKU DOZNANYCH OBRAŻEŃ POLICJANT PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU. POŚMIERTNIE AWANSOWANY PRZEZ KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI NA STOPIEŃ PODINSPEKTORA.

Śpisz „kolego w ciemnym grobie”

Śnisz o Polsce za kształt której,

W darze wniosłeś życie młode.

Sądząc, że daniny krwawej

Nie zapomną, uszanują.

Śpisz kolego i nic nie wiesz

Że bandytą cię nazwano

Że tym co zabierali życie

Bohaterski laur dano.

„Śpij kolego w ciemnym grobie…”

                                                             Cześć jego pamięci