WAKACJE 2019 – NA LAZUROWYM WYBRZEŻU I LIGURII

 Fundacja Kresowa „Polonia” _ „TRANSPOLONIA

      RYS  PROGRAMOWY  WYJAZDU LETNIEGO 2019

    TERMIN PROPONOWANY: 22.08 – 31.08.2019 roku

 (Uwaga: proponowany termin ustalono na prośbę uczestników, by powrót był przed rozpoczęciem roku szkolnego. Należy jednak pamiętać, że na terenie Włoch sierpień jest najbardziej obleganym miesiącem urlopowym. W takiej sytuacji trzeba powoli już rezerwować obiekt noclegowy – później może być ogromny problem. Jeżeli Państwo chcecie zmienić termin na późniejszy jest to jeszcze możliwe).

            POLSKA – CZECHY – AUSTRIA – WŁOCHY 

                           Możliwość dodatkowego wyboru:

 Francja, Monaco, Szwajcaria, Liechtenstein, (Niemcy  -tranzyt)
                              Trasa podstawowa:

 ZIELONA GÓRA – KLAGENFURT – SAN REMO (lub okolice) – GRATZ – ZIELONA GÓRA

                           Trasy fakultetów do wybrania:

  • San Remo – Nicea– Monaco – Monte Carlo – Kasyno Książęce – Muzeum Oceanograficzne – Eze – San Remo
  • Zwiedzanie San Remo + wycieczka wybrzeżem Morza Liguryjskiego po San Lorenzo al Mare. W drodze zapoznajemy się z kurortami
  • Wycieczka do Genui – pięknego miasta i największego portu Włoch
  • Rejs stateczkiem po Morzu Liguryjskim      

        ZARYS PROGRAMU PODSTAWOWEGO:

Dzień 1: zbiórka uczestników wyjazdu w Zielonej Górze we wczesnych godzinach porannych. Wyjazd. W drodze zebranie pozostałych osób udających się w trasę. Przejazd do Klagenfurtu lub okolic na Podgórzu Alpejskim  (Austria). Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość spaceru po okolicy. Nocleg.
Dzień 2: śniadanie. Przejazd piękną trasą w części przez Alpy do San Remo lub pod San Remo nad Morzem Liguryjskim. Przyjazd. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość zapoznania się z okolicą. Nocleg.
Dzień 2 – 8: wypoczynek nad Morzem Liguryjskim: plażowanie, kąpiele, kąpiele słoneczne. Zakwaterowanie: pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie : śniadania i obiadokolacje. Wycieczki fakultatywne wg podanych propozycji do wyboru lub w całości.
Dzień 8: śniadanie. Przejazd do Gratzu na terenie Austrii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.
Dzień 9: śniadanie. Zapoznanie się z Gratzem: zabudowa i osobliwości miasta.
Wyjazd  do Zielonej Góry.
Dzień 9 / 10: powrót do Zielonej Góry.
Organizator zapewnia:
transport autokarem turystycznym z barkiem, GPS
2 kierowców,                                                                              
San Remo – miasto położone nad Morzem Śródziemnym / Liguryjskim, w zachodniej części Ligurii, w północno-zachodnich Włoszech. Miejscowość została założona przez starożytnych Rzymian i jest najlepiej znanym ośrodkiem kulturalnym prowincji Imperia i jednym z  najważniejszych w tej części Europy.  Jest najpowszechniejszym celem turystycznym włoskiej Riwiery, Jednym z największych kurortów europejskich. Miasto jest gospodarzem takich wydarzeń jak Festiwal Piosenki Włoskiej, wyścig kolarski Mediolan – San Remo – czy Festiwalu  Mondiale di Creativita.  Miasto i okolica stanowi praktycznie jeden wielki kurort dający turystom ogromne możliwości wypoczynku.
Nicea – miasto we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie. Jest piątym co do wielkości miastem Francji z liczbą ludności wynoszącą 342 295 osób w granicach administracyjnych. Nicea leży u podnóża Alp, nad Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się Promenada Anglików o długości 7 km. W mieście funkcjonują porty morskie: handlowy, pasażerski i rybacki Jest drugim co do wielkości francuskim miastem nad Morzem Śródziemnym. W okolicy Nicei rozwinięta uprawa drzew cytrusowycholiwekwinorośli i kwiatów (plantacje goździkówróżmimozy). Znajdują się tu uniwersytet, liczne instytuty naukowo-badawcze, opera oraz muzea. Liczne zabytki.
Księstwo Monako – niewielkie miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery Francuskiej. Jest to najmniejsze po Watykanie niezależne państwo świata.
Od 1865 jest w unii celnej z Francją, a od 1918 Francja uzyskała prawo do stacjonowania wojsk na terenie Monako i zatwierdzania zawieranych przez to państwo umów międzynarodowych.
W Monako odbywa się znany doroczny wyścig samochodowy Grand Prix Monako Formuły 1, jeden z oryginalnych wyścigów Formuły 1.
Eze – jedna z najbardziej znanych wytwórni perfum na świece –„Fragonard Eze”. Proponujemy zwiedzanie wytwórni możliwość zakupów po cenach hurtowych bardzo znanych wyrobów. Wspaniała zabawa.
Genua – miasto w północno-zachodniej części Włoch nad Morzem Śródziemnym, u stóp Apeninu Liguryjskiego i Alp Liguryjskich. Stolica i główne miasto regionu administracyjno-historycznego Liguria. Port Genua jest największym portem morskim we Włoszech. Miasto to ma dwa oblicza: jedno zwrócone ku morzu, drugie ku otaczającym je górom.
INFORMACJA:
–  Koszt pakietu turystycznego podamy po wyborze atrakcji – prosimy o informacje. Na pakiet składają się: wjazdy do miast, miejscowi przewodnicy, bilety wstępów jeżeli takie będą, opłata klimatyczna, dodatkowy transport fakultetów – jak zwykle,
– transport autokarem turystycznym z DVD, klimatyzacją, siedzeniami typu lotniczego, barkiem,
– pilot – przewodnik na całej trasie, przewodnicy miejscowi,
– zakwaterowanie w hotelach lub pensjonatach, pokoje 2 osobowe z łazienkami,  przy noclegu na terenie Szwajcarii możliwość innego rozwiązania,
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
– ubezpieczenie,
– bardzo ciekawy program pobytu i zwiedzania,
– w wersji podstawowej 2 noclegi tranzytowe (wyżywienie do ustalenia) i 6 noclegów pobytowych z wyżywieniem,
– przy wyborze powrotu wg wersji 2 i 3 dodatkowy jeden nocleg z wyżywieniem. Trzeba też pamiętać, że w tych dwóch wersjach, w pakiecie turystycznym  zwiększy się koszt o zwiedzane obiekty, przewodników,
UWAGA: jeżeli grupa wybierze wersję podstawową – to można zrobić dodatkowy nocleg w drodze do San Remo lub w drodze powrotnej do domu. W takiej sytuacji dodatkowy koszt podamy osobno.
KOSZT wersji podstawowej: około 2.150 – 2.250 PLN. Do tej ceny należy doliczyć wybraną trasę powrotu z wyjazdu ( patrz wyżej) + wybrany pakiet turystyczny
UWAGA: opłata za wyjazd będzie częściowo w PLN, a częściowo w Euro.
 Dokładny koszt podamy po ustaleniach. Obecnie dokładne podanie jest niemożliwe, a nie chcemy zawyżać kosztu całkowitego.
UWAGA: po akceptacji programu zostanie program rozpisany szczegółowo i z ikonografią.

Zapisy w każdy wtorek miesiąca w biurze stowarzyszenia lub telefonicznie:

607 572 234 -Eugeniusz Czerwiński
507 185 680 – Bożena Szykowna
Chętni proszeni są o zapisywanie się i dokonanie przed wpłaty w wysokości 1000 zł od osoby do 07 maja 2019r osobiście w biurze stowarzyszenia lub na poniższe konto.

SANTANDER
Eugeniusz Czerwiński
65-027 Zielona Góra ul. Akacjowa 12/6
nr konta:

05 1090 1535 00000000 5305 0015