ZAPRASZAMY – SAN REMO I LIGURIA

                         TERMIN: 22.08 – 01.09.2019 ROK

POLSKA – CZECHY – AUSTRIA – WŁOCHY – MONACO

ZIELONA GÓRA – KLAGENFURT – ALPY – SAN REMO (lub okolice) – MONACO – MONTE CARLO – EZE –  GENUA – PORTOFINO  – LIDO DI JESOLO – WIEDEŃ – GRINZING –  ZIELONA GÓRA .

                           PROGRAM PODSTAWOWY:

Dzień 1: zbiórka uczestników wyjazdu w Zielonej Górze we wczesnych godzinach porannych ( godzina 04.00). Wyjazd. W drodze zebranie pozostałych osób udających się w trasę. Przejazd do Klagenfurtu lub okolic na Podgórzu Alpejskim  (Austria). Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość spaceru po okolicy. Nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Przejazd piękną trasą – w części przez Alpy, przepiękne widoki – do San Remo lub pod San Remo nad Morzem Liguryjskim. Przyjazd. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość spaceru i zapoznania się z okolicą. Nocleg.

Dzień 2 – 8: wypoczynek nad Morzem Liguryjskim: plażowanie, kąpiele, kąpiele słoneczne. Zakwaterowanie: pokoje 2 osobowe z łazienkami, wyżywienie : śniadania i obiadokolacje. Wycieczki fakultatywne wg podanych propozycji do wyboru lub w całości.

Dzień 8: śniadanie. Przejazd do kurortu Lido di Jesolo nad Adriatykiem w rejonie Wenecji. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny –  spacer  po kurorcie i wybrzeżu  Adriatyku. Nocleg.

Dzień 9: wczesneśniadanie. Przejazd do Wiednia – stolicy Austrii. W przypadku zainteresowania wieczór w restauracji na sławnym Grinzingu z kolacją, winem i śpiewem –  lub posiłek we własnym zakresie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg

Dzień 10: śniadanie. Zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem: autokarowy objazd miasta – Urania, Parlament, Hoffburg, Ratusz Miejski, Teatr Cesarski, Ring z jego hotelami i osobliwościami, Katedra św. Szczepana, spacer po Starym Mieście, czas wolny na odpoczynek, kawę czy posiłek we własnym zakresie. Wyjazd do Polski.

Dzień 10 / 11: powrót do Zielonej Góry.

                                           Trasy fakultetów do wybrania lub w całości:

  1. San Remo  – Monaco – Monte Carlo:  Kasyno Książęce – Muzeum Oceanograficzne –  Katedra z grobami książąt Grimaldich ( między innymi Reinera i Graci Patrici ( Grece Kelly), przystań jachtowa, park książęcy, uliczny tor wyścigów Formuły I,  Eze: sławna wytwórnia perfum i kosmetyków firmy Fragonard z zapoznaniem się z procesem produkcji, prezentacja zapachów perfum z możliwością zakupów najlepszych perfum po cenach fabrycznych – San Remo. Koszt na osobę: 15 do 18 Euro ( przy 42 osobach)
  • Zwiedzanie San Remo. Koszt na osobę: 5 EURO
  • Wycieczka do Genui – pięknego miasta i największego portu Włoch z możliwością odwiedzenia Portofino

Koszt na osobę Genua: 17 Euro ( przy 42 osobach)

Koszt na osobę Genua + Portofino: 25 Euro (przy 42 osobach)

  • Rejs stateczkiem po Morzu Liguryjskim: koszt na osobę około 15 Euro
  • Wieczór z kolacją, winem i śpiewem w restauracji w sławnym wiedeńskim Grinzingu

Koszt na osobę około 18 Euro

INFORMACJA:

San Remo – miasto położone nad Morzem Śródziemnym / Liguryjskim, w zachodniej części Ligurii, w północno-zachodnich Włoszech. Miejscowość została założona przez starożytnych Rzymian i jest najlepiej znanym ośrodkiem kulturalnym prowincji Imperia i jednym z  najważniejszych w tej części Europy.  Jest najpowszechniejszym celem turystycznym włoskiej Riwiery, Jednym z największych kurortów europejskich. Miasto jest gospodarzem takich wydarzeń jak Festiwal Piosenki Włoskiej, wyścig kolarski Mediolan – San Remo – czy Festiwalu  Mondiale di Creativita.  Miasto i okolica stanowi praktycznie jeden wielki kurort dający turystom ogromne możliwości wypoczynku.

Księstwo Monako – niewielkie miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery Francuskiej. Jest to najmniejsze po Watykanie niezależne państwo świata.

Od 1865 jest w unii celnej z Francją, a od 1918 Francja uzyskała prawo do stacjonowania wojsk na terenie Monako i zatwierdzania zawieranych przez to państwo umów międzynarodowych.

W Monako odbywa się znany doroczny wyścig samochodowy Grand Prix Monako Formuły 1, jeden z oryginalnych wyścigów Formuły 1.

Eze jedna z najbardziej znanych wytwórni perfum na świece –

„Fragonard Eze”. Proponujemy zwiedzanie wytwórni z możliwością  zakupów po cenach hurtowych bardzo znanych wyrobów. Wspaniała zabawa i wiele wrażeń.

Genua – miasto w północno-zachodniej części Włoch nad Morzem Śródziemnym, u stóp Apeninu Liguryjskiego i Alp Liguryjskich. Stolica i główne miasto regionu administracyjno-historycznego Liguria. Port Genua jest największym portem morskim we Włoszech.

Miasto to ma dwa oblicza: jedno zwrócone ku morzu, drugie ku otaczającym je górom. W okolicy położone jest  Portofino – oblegane przez turystów z całego świata przez cały rok. Miasteczko zakochanych.

      KOSZT PODSTAWOWY: 405 EURO + 570 PLN    = 2.300 zł

UWAGA:

–  dodatkowy dokładny koszt pakietu turystycznego podamy po uzyskaniu taryf na sezon 2019r.

 Na pakiet składają się: wjazdy do miast, miejscowi przewodnicy, bilety wstępów (jeżeli takie będą), opłata klimatyczna. Przewidywany koszt: 25 do 30 EURO

UWAGA: dokładne miejsca zakwaterowania zostaną podane po zakończeniu negocjacji z hotelami.

Organizator zapewnia:

– transport autokarem turystycznym z barkiem, GPS,  – wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu,

– ubezpieczenie NW  i KL w NW,

– 6 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w San Remo lub okolicy, pokoje 2 – osobowe z łazienkami,

– trzy noclegi tranzytowe z dwoma obiadokolacjami i trzema śniadaniami,

– pilota przewodnika,

– przewodników miejscowych,

– bardzo ciekawy program pobytu i zwiedzania,

Zapisy w każdy wtorek miesiąca w biurze stowarzyszenia lub telefonicznie:

607 572 234 -Eugeniusz Czerwiński
507 185 680 – Bożena Szykowna


Chętni proszeni są o zapisywanie się i dokonanie przed wpłaty w wysokości 570 zł od osoby do 14 maja 2019r osobiście w biurze stowarzyszenia lub na poniższe konto.

SANTANDER
Eugeniusz Czerwiński
65-027 Zielona Góra ul. Akacjowa 12/6
nr konta:

05 1090 1535 00000000 5305 0015