WYCIECZKA DO KRÓLEWCA

    SENSACJA 2019 ! WIELKA OKAZJA !

  KRÓLEWIEC

                            ODKRYWAMY NOWE TRASY KRESOWE
KRÓLEWIEC – PALMNIKI – RUSZOWICE  – KORONOWO – WYSTRUĆ – TYLŻA 

Przyjęło się mówić, że „ do Królewca tak blisko, a jednocześnie tak…daleko „.  To miasto i region – tak związane z naszą historią – były praktycznie niedostępne. Wyjazd  był możliwy jedynie po opłaceniu drogiej wizy, uzyskaniu zezwoleń i to jedynie na mały obszar tej obecnie rosyjskiej eksklawy. Koszt wycieczek był bardzo wysoki. Chciało się bardzo zobaczyć stolicę Prus Książęcych, niedoszłą stolicę Niemiec, tereny będące kiedyś w ramach Rzeczypospolitej w różnych formach prawnych – tereny, które po II Wojnie Światowej miały powrócić do Polski. Polityka brała jednak górę i utrudniała na każdym kroku. Wielu z nas już zapomniało o tym pięknym mieście i regionie, które  przecież stanowią nierozerwalną część naszych historycznych Kresów Wschodnich. Królewiec i otaczające go tereny są częścią historii kilku państw: Polski, Niemiec, Litwy, Rosji. Pamiętać należy również, że stanowiły Ojczyznę plemion pruskich wyniszczonych zupełnie  najazdami w ramach krucjat. Z ogromną satysfakcją zapraszamy Państwa do Królewca i na Ziemie Królewieckie – bez potrzeby opłacania drogiej wizy i bez ograniczeń terenowych. To gradka dla każdego miłośnika naszej historii i dla turystów poszukujących nowych wezwań na trasach swych peregrynacji po świecie.

Termin: 19 – 22/23.09.2019 r.

Dzień1: zbiórka   godzina 04.45 w ustalonych miejscach przez organizatorów.  05.00 wyjazd w  kierunku Obwodu Kaliningradzkiego (Rosja). Przekroczenie granicy polsko-rosyjskiej. Przyjazd do Królewca (obecny  Kaliningrad). Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego Wału Obronnego, gdzie znajdują się: Brama Fryndlandzka, Królewska, Rozgarteńska, liczne obiekty fortyfikacji. Zwiedzanie centrum miasta: place, skwery i pomniki, m. in.: pomnik Kalinina, Matki Rosji. Cerkiew Chrystusa Zbawiciela i katedra na wyspie z nagrobkiem słynnego filozofa i twórcy teorii kantowskich – Immanuela Kanta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2: śniadanie. Przejazd nad Bałtyk: Palmniki  (Jantarnyj) – największa kopalnia bursztynu na świecie (95% całego wydobycia bursztynu na świecie). Spacer promenadą i zwiedzanie kompleksu muzealnego Bursztynowy Zamek. Przejazd do Ruszowic (Swietłogorsk) – urokliwa miejscowość wypoczynkowa i sanatoryjna, znany przedwojenny kurort. Krótkie zwiedzanie Koronowa (Zielenogradska). Powrót do Królewca.  
  Dzień 3: śniadanie. Wyjazd do WystruciaCzerniachowsk)  – dzisiaj miasto przemysłowe, kiedyś znane z zamków: krzyżackiego i biskupiego, kościół rzymskokatolicki św. Brunona. Cel przedwojennych, corocznych pielgrzymek ludności z Podlasia. Przejazd do Tylży (Sowieck). Zapoznajemy się z miastem znanym z okresu Wojen Napoleońskich. Powrót do Królewca. Obiadokolacja. Nocleg.

 Dzień 4: śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Światowego Oceanu: łódź podwodna oraz słynny statek badawczy Witiaź, statek do badań kosmosu. „Kosmonauta Wiktor Pacajew” jest to jednostka należąca do Państwowej instytucji „Roskosmos” wyposażona w wielkie anteny satelitarne. Dawniej służyła do badań kosmicznych, komunikacji z satelitami i legendarną stacją orbitalną „MIR”. Obecnie wykorzystywana jest między innymi do komunikacji z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Muzeum to także piękne akwarium z setkami egzotycznych ryb i innych morskich stworzeń oraz ekspozycja pokazująca historię radzieckich, a później rosyjskich badań oceanicznych, rybołówstwa i wszystkiego co związane z morzem. Dalsze zwiedzanie miasta: przejazd obok Placu Hanzeatyckiego, obecnie Zwycięstwa, Kolumna Zwycięstwa, Urząd Miejski, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, skwer i pomnik Shilera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej, stadion wybudowany na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Czas wolny z możliwością posiłku na koszt własny.  Wyjazd do Polski.

Dzień 4/5: powrót do miejsc zamieszkania. 

 ZAKWATEROWANIE:  Hotel  „Baltica***” – Hotel „Baltica” położony jest nieopodal jeziora Czistyj Prud, zaledwie 15 minut jazdy od centrum Królewca (Kaliningradu). Oferuje on śniadania oraz nowoczesną salę fitness. W 2 restauracjach hotelu „Baltica” serwowane są dania kuchni rosyjskiej oraz międzynarodowe przysmaki. Na miejscu działa niewielka biblioteka i sklep z pamiątkami. Pokoje  są urządzone klasycznie  oraz oferują  łazienki, telewizor z dostępem do kanałów kablowych i WiFi. Goście mogą na miejscu bezpłatnie korzystać z parkingu. Hotel „Baltica” oddalony jest o zaledwie 400 metrów od zjazdu z autostrady A229. Obiekt uznany został za jeden z najlepszych w mieście i najbardziej przyjazny turystom .

Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym z barkiem, TV, GPS, uzyskanie zgody na wjazd na teren Obwodu Kaliningradzkiego bez opłaty wizowej, zakwaterowanie w Hotelu „Baltica***” w Królewcu (Kaliningradzie), pokoje 2  osobowe z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje w hotelu, pilota – przewodnika, przewodników miejscowych, ubezpieczenie NW i KL w NW, realizację programu pobytu i zwiedzania.                                                                                                                                                 

UWAGA: w celu uzyskania zgody na wjazd na teren Obwodu Kaliningradzkiego uczestnicy muszą wypełnić wnioski i dołączyć zdjęcie. Fundacja pomoże w wypełnieniu wniosków. Obowiązuje paszport. Informacje na ten temat podamy osobno.

KOSZT: 898 PLN (Najtańszy wyjazd na tej trasie z takimi świadczeniami w Polsce)                                       

UWAGA: w trakcie pobytu istnieje możliwość zorganizowania wieczoru regionalnego z miejscowymi potrawami i muzyką, możliwość tańców. Dodatkowy koszt podamy.                                                               

KOSZTY DODATKOWE: Pakiet turystyczny –  bilety wstępów: Muzeum Bursztynowy Zamek w Palmnikach, Muzeum Światowego Oceanu w Królewcu, opłata miejscowych przewodników, wjazdy do miast, karta zezwolenia na wjazd do Obwodu Kaliningradzkiego = 25 Euro                                                                                                               

Przykładowe ceny w Obwodzie Kaliningradzkim   (1PLN ~ 16,5 RUB):  
W sklepach:
Chleb: 25RUB, mały jogurt: 30RUB, kilogram pomidorów: 65RUB, 1kg sera żółtego: 400RUB, 1l soku pomarańczowego: 80RUB, 1.5l wody mineralnej: 25RUB, piwo Baltika (puszka): 60RUB, mały słoik kawioru: 110 RUB                                                                                                                                                                W restauracjach i barach: kotlet z dodatkami: 290RUB, pielmieni (pierogi): 200RUB, okoń z dodatkami w bardzo dobrej tawernie: 350RUB,  barszcz litewski w restauracji: 150RUB, barszcz litewski w barze: 70 RUB,
zestaw zupa +kanapka w sieci Konigsbacker: 149RUB, duża pizza z kilkoma dodatkami k:450RUB, kawa americano: 80 RUB, piwo 0.5l: 135RUB, kieliszek wódki 50ml: 80RUB

Zainteresowanych wycieczką do Królewca prosimy o kontakt z:
Eugeniusz Czerwiński tel: 607 572 234
Bożena Szykowna tel. 507 185 680