SŁOWENIA: UKRYTY KLEJNOT BAŁKANÓW

Góra Triglav – wyniosły symbol Słowenii, imponująca skocznia mamucia Letalnica w Planicy, najstarszy zamek Słowenii, źródła rzeki Sawy, dwie noce nad bajkowym jeziorem Bled w Alpach Julijskich, Jaskinia Postojna – największa atrakcja turystyczna Słowenii, Jaskinie Szkocjańskie z listy UNESCO, malownicze zamki: Predjama oraz Celje, Lublana – urokliwa stolica, Ptuj – najstarsze miasto Słowenii.

2 NOCE NAD BAJKOWYM JEZIOREM BLED POD MASYWEM TRIGLAVA !!!
1 OBIEKT Z LISTY UNESCO !
Czas trwania: 5 dni
Terminy:

19.05.2020 –
23.05.2020
1350 PLN cena promocyjna,
tylko do końca grudnia 2019 !!!
1450 PLN cena normalna

Program:

01.dzień: 04.00 – wyjazd z Zielonej Góry – parking pod Palmiarnią. Wyjazd z kraju: Hradek.
Przejazd przez Czechy i Austrię. Wjazd do Słowenii.
Przystanek w CENTRUM NARCIARSKIM PLANICA – skocznia mamucia Letalnica (dawniej Velikanka).
Spacer WĄWOZEM VINTGAR – bajkowy przełom rzeki Radovany.

Około 21.00 – zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem Bled w Alpach Julijskich. Obiadokolacja. Nocleg.

02.dzień: 07.00 – śniadanie. 08.00 – wyjazd.
Zwiedzanie ZAMKU BLED – najstarszy zamek Słowenii z pięknym widokiem na jezioro Bled.
Możliwość wycieczki łodziami „pletna” po JEZIORZE BLED na wyspę z malowniczym kościołem Wniebowzięcia NMP.
Przejazd wgłąb TRIGLAVSKIEGO PARKU NARODOWEGO – jezioro Bohinjsko (największe jezioro Słowenii) i wodospad Savica: źródła rzeki Sawy u podnóża Masywu Triglava (2864 m npm).

Około 19.00 – powrót do hotELU nad jeziorem Bled w Alpach Julijskich. Obiadokolacja. Nocleg.

03.dzień: 07.00 – śniadanie. 08.00 – wyjazd.
Zwiedzanie JASKIŃ SZKOCJAŃSKICH (lista UNESCO) – jeden z najpiękniejszych w Europie kompleksów jaskiń krasowych z podziemną rzeką Reką i najdłuśzym w Europie podziemnym kanionem.
Zwiedzaniem niezwykłego ZAMKU PREDJAMA – największy na świecie zamek jaskiniowy.
Zwiedzanie JASKINI POSTOJNA – jedna z największych i najpiękniejszych jaskiń Europy z podziemną rzeką Pivką i podziemnym pociągiem.

Około 20.00 – zakwaterowanie w hotelu w rejonie Ljublany. Obiadokolacja. Nocleg.

04.dzień: 07.00 – śniadanie. 08.00 – wyjazd.
Zwiedzanie LJUBLANY (stolica i największe miasto Słowenii) – rynki Presernov i Vodnikov, Smoczy Most, katedra św. Mikołaja, ratusz, Park Gwiazda, zamek i Wzgórze Zamkowe (z przewodnikiem lokalnym).
Zwiedzanie malowniczego ZAMKU CELJE.
Spacer po PTUJ (najstarsze miasto Słowenii) – zamek, kościół św. Jerzego, Wieża Miejska, ratusz, klasztor dominikanów, pomnik Orfeusza
(z przewodnikiem lokalnym).
Zwiedzanie winnicy w VIDEM PRI PTUJU z degustacją i możliwością zakupu lokalnych win.
Około 21.00 – zakwaterowanie w hotelu w rejonie Mariboru. Obiadokolacja. Nocleg.

05.dzień: 07.00 – śniadanie. 08.00 – wyjazd.
Zwiedzanie MARIBORU (2. największe miasto Słowenii) – stara winiarnia z najstarszą winoroślą na świecie, katedra św. Jana, uniwersytet, stary rynek z ratuszem i słupem morowym, zamek, Wieża Wodna, Wieża Sądowa.
Przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy. Wjazd do kraju: Boboszów.
Około 02.00 – rozwiązanie imprezy w Zielonej Górze – parking pod Palmiarnią.

W cenie:

• autokar: wysokopokładowy, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne) – ok. 2400 km
  • noclegi: 4 x hotel***, pokoje 2/3-osobowe z łaz/WC/TV
  • wyżywienie: 4 śniadania + 4 obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne)
  • opieka pilota BP Exodus na całej trasie
  • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
  • podatek VAT

Dodatkowe opłaty:

• napoje do obiadokolacji
  • zestawy słuchawkowe – 5 EUR (obowiązkowo)
  • przejażdżka łodziami pletna na wyspę na jeziorze Bled – 15 EUR (dla chętnych)
  • wstępy do obiektów turystycznych (wązóz Vintgar, zamek Bled, wodospad Savica, Jaskinie Szkocjańskie, Jaskinia Postojna, zamek Predjama, kolejka na Wzgórze Zamkowe w Ljublanie, zamek Celje, winnica Videm Pri Ptuju) – ok. 100 EUR (dla chętnych)
  • przewodnicy lokalni – ok. 25 EUR (obowiązkowo)
  • opłaty klimatyczne – 15 EUR (obowiązkowo)
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN (obowiązkowo, płatne w biurze przed wyjazdem)

Uwaga: przy długich przejazdach autokar zatrzymuje się na 15-minutowe postoje każdorazowo po około 4-godzinnej jeździe. Nie bierzemy odpowiedzialności za punkty programu niezrealizowane z przyczyn od nas niezależnych.

Zapisy przyjmuje:
Zofia Der tel. 606 142 098

Osoby uprawnione mogą liczyć na dofinansowanie z funduszu socjalnego.