ZAPRASZAMY NA ANDRZEJKI

ANDRZEJKI” 2021

TORUŃ – BYDGOSZCZ MIASTO BYDGOSZCZ

TORUŃ – JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIAST W EUROPIE

ANDRZEJKI W GRODZIE MIKOŁAJA KOPERNIKA

WIECZÓR ANDRZEJKOWY W RESTAURACJI:

CZARNA OBERŻA”

WIZYTA U TONY HALIKA

PIERNIKI „NA WESOŁO”

NA KOLACJI I PIWIE „U JANA OLBRACHTA”

DRUGI WIECZÓR ANDRZEJKOWY

SPACERKIEM PO BYDGOSZY

Termin: 26.11 – 28.11.2021 r.

Dzień 1(piątek, 26.11):zbiórka uczestników w Zielonej Górze o godzinie 07.00 ( Zielona Góra , ul. Partyzantów – pod Komendą Miejska Policji). Wyjazd w kierunku Torunia. W drodze zabieramy pozostałych uczestników wyjazdu andrzejkowego. W trakcie przejazdu omówienie programu imprezy. Przyjazd do Torunia, którego Stare Miasto zaliczane jest do najpiękniejszych w Europie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem na Bulwarze Filadelfijskim. Oprowadza znana przewodniczka toruńska – Kamila Kolaska – Flis. Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: informacja o mieście przed pomnikiem kotwicznym, wejście do miasta przez sławną Bramę Klasztorną, historia Krzywej Wieży – legendy i fakty, zapoznajemy się z gotyckim Kościołem NMP, tajemnica księżniczki Anny Wazówny, spacer po Rynku Starego Miasta, zabytkowe kamieniczki, Ratusz Miejski, pomnik Mikołaja Kopernika,poznajemy legendy o flisaku i o toruńskich kotach, Dom Mikołaja Kopernika, informacja o miejscu narodzin Mikołaj Kopernik, największy średniowieczny dzwon , zapoznanie się z zabudową Katedry św. św. Janów. Toruński osiołek. Czas wolny na Starym Mieście.

https://www.accorhotels.com/9835

Zakwaterowanie w Hotelu „Accor Ibis” w Toruniu

Przygotowania do „Wieczorku Andrzejkowego” . Przejście do kultowej Restauracji „Czarna Oberża” (650 metrów).

Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 2 (sobota, 27.11): śniadanie w hotelu. Przejście do Muzeum Podróżników Tony Halika i Elżbiety Dzikowskiej. Godzina 11.00 – zwiedzanie pięknej ekspozycji przybliżającej nam wyprawy sławnego podróżnika. Ekspozycja ukazuje pamiątki z całego świata przywiezione przez Tony Halika i Elżbietę Dzikowską.

Toruń – Muzeum Tony Halika

Przejście do Muzeum Żywego Piernika. Godzina 13.00 – w Muzeum Żywego Piernika uczestnictwo w super zabawie w postaci lekcji pieczenia pierników „ na wesoło”. To miejsce odwiedzają turyści z całego świata, którzy często docierają do Torunia.

W Muzeum Żywego Piernika

Czas wolny na Starym Mieście – możliwość zakupienia toruńskich pierników w specjalistycznych sklepach. Przejście do kultowej Piwiarni „U Olbrachta***”. Drugi „Wieczór Andrzejkowy”. Obiadokolacja z piwem w godzinach od 18.00 do 20.00 z możliwością wydłużenia. W ramach posiłku organizator funduje uczestnikom do degustacji zestaw 4 piw po 125 ml. Menu: żurek, roladki drobiowe ze szpinakiem w sosie śmietankowym, ziemniaczki, surówka, woda. Uczestnicy mogą domówić co będą chcieli. Późniejsze piwa już na własny rachunek.

Piwiarnia „U Jana Olbrachta***”

Dzień 3 (niedziela, 28.11): śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Bydgoszczy. Dwie do trzech godzin czasu wolnego na spacer po mieście – możliwość odwiedzenia kawiarni czy spożycia posiłku.

Bydgoszcz
Powrót z imprezy w godzinach wieczornych.

Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie w nowoczesnym hotelu typu francuskiego – „Accor – Ibis” w pobliżu Starego Miasta w Toruniu, pokoje 2 osobowe, w pokojach łazienki, toaleta, 2 śniadania, hotel nie podlega polskiemu gwiazdkowaniu i z tego powodu ma w polskich portalach ma tylko jedną gwiazdkę, a zasługuje w ocenach włoskich i francuskich na trzy gwiazdki, pierwszy „Wieczór Andrzejkowy” w kultowej restauracji „Czarna Oberża***”, drugi „Wieczór Andrzejkowy” w kultowej piwiarni „U Jana Olbrachta ***” z degustacją piwa i obiadokolacją, ubezpieczenie NW, pilota na całej trasie, bilety wstępów, najlepszego przewodnika miejscowego, ciekawy program imprezy.

UWAGA: pierwszy Wieczór Andrzejkowy” – w kultowej Restauracji ”Czarna Oberża***” – obiadokolacja, przystawki, napoje (menu zostanie podane po uzgodnieniu z restauracją po 05.10.) , muzyka mechaniczna obsługiwana przez wytrawnego DJ – a, konkursy Fundacji „Polonia”: wybór Królowej i Króla Andrzejkowego, konkurs niespodzianka, drugi „Wieczór Andrzejkowy” w kultowej Piwiarni „U Jana Olbrachta” menu podane wyżej.

(Wyjazd zorganizowany przy zachowaniu wszystkich zaleceń WHO w okresie zagrożenia C – 19 )

Koszt na osobę około do potwierdzenia:

30 osób – 715 PLN, 35 osób – 660 PLN , 40 osób – 615 PLN

Koszty dodatkowe :

– zwiedzenia i uczestnictwo w lekcji pieczenia pierników toruńskich „na wesoło” w „Żywym Muzeum Piernika” – wspaniała zabawa: około 25 PLN
– Muzeum Podróżników Tony Halika – 12 PLN
– rezerwa finansowa 10 PLN

Osoby chętne proszone są o kontakt z
Bożeną Szykowną tel.507 185 680
Eugeniuszem Czerwińskim
tel: 607 572 234
Barbarą Milej
tel: 697 915 738

Ważne!!!

Ostateczny koszt wycieczki wynosi 660 zł od osoby. Uczestnicy zobowiązani są uiścić pozostałą kwotę do dnia 22 listopada 2021 r na konto:
bank Santander
05 1090 1535 0000 0000 5305 0015
Eugeniusz Czerwiński
65-027 Zielona Góra ul. Akacjowa 12/6

UWAGA:
Uczestnicy wycieczki zobowiązani są o posiadanie paszportu szczepień lub pozytywny wynik badania COVID-19, zrobiony 24 godziny przed wyjazdem.