WYCIECZKA KSIĄŻ-WROCŁAW

Fundacja Kresowa „Polonia”Poznań – Gorzów – Wronki, tel. +48504576602, +48 515 185 047, WhatsApp, Messenger e – mail: fundacja.kresowa.polonia@interia.pl lub transpolonia.world@hotmail.com,(Facebook Fundacja Kresowa Polonia

ODKRYWAMY POLSKIE PERŁY OD NOWA

KSIĄŻ – WROCŁAW

NAJNIŻSZY MOŻLIWY KOSZT – STUDY TOUR ! UWAGA !!!! PROMOCJA !!!!

WYCIECZKA DLA WSZYSTKICH !!!!

ZAPRASZAMY: RODZINY, DOROSŁYCH, MŁODZIEŻ, DZIECI Z OPIEKUNAMI
KSIĄŻ – TAJEMNICZY ZAMEK I JEGO HISTORIA
WROCŁAW – EUROPEJSKA STOLICA KULTURY UNESCO
WAŁBRZYCH – ZAMEK KSIĄŻ – PALMIARNIA DWORSKA – SKY TOWER – PANORAMA RACŁAWICKA – HALA LUDOWA – ZOO – AFRICARIUM – STARE MIASTO

Termin: 16 – 17.10.2021 R.

Dzień 1: zbiórka uczestników wyjazdu w GODZINACH PORANNYCH – MIEJSCE I DOKŁADNA GODZINA ZOSTANĄ PODANE i uzależnione są od punktu wsiadania do autobusu. Przejazd do Wałbrzycha -Książa. Przyjazd. Zwiedzanie zamku Książ – zespół rezydencjalny znajdujący się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich. Obejmuje trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Jego część, w tym znajdujący się w części centralnej zamek piastowski, jest udostępniona zwiedzającym. Zwiedzanie wnętrz zamkowych. Zamek związany jest ze sławną księżniczką Daisy i rodziną książąt von Pless z Pszczyny. Kryje wiele tajemnic i jest jedną z najpiękniejszych siedzib magnackich w Europie. Zamkowe zbiory zaliczane są do najwartościowszych w Europie. Odwiedzały zamek liczne osobistości – w tym koronowane głowy władców Europy. Księżna Daisy zawiadująca zamkiem w końcu XIX wieku do lat czterdziestych XX wieku uważana była za najpiękniejsza damę w Europie – obok cesarzowej Sissi z Habsburgów. Postać ta jest niezwykle barwna i kryje w sobie wiele tajemnic. W trakcie II Wojny Światowej Niemcy wykuli pod zamkiem wiele tuneli i jest prawdopodobne, że w jednym z nich ukryty jest sławny „złoty pociąg” ze zrabowanymi dziełami sztuki z terenu całej Europy. Zapoznanie się z zamkiem w Książu – to wielka przyjemność i przeżycie dla zwiedzających

Zamek Książ Zamek od strony wejścia Wnętrza zamkowe
Księżna Daisy Ostatnie zdjęcie „Złotego Pociągu” Tunele pod Zamkiem
Przejazd do wspaniałego Ogrodu Zimowego książąt von Pless – Palmiarnia Rodowa. Zwiedzanie.
Ogród zimowy – Palmiarnia Rodowa książąt von Pless

Przejazd do Wrocławia. Dojazd do „Sky Tower” (biurowiec, apartamentowiec, galeria handlowa, punkt widokowy). Wjazd na wysokość około 200 metrów windą szybkościową na taras widokowy w najwy budynku w Polsce – wspaniałe widoki, rozległe panoramy. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. W „Sky Tower” znajdują się restauracje, bary, Mc’Donalds.

Sky Tower” – Wrocław

Przejazd do miejsca zakwaterowania w Hotelu „Accor Ibis” . Nocleg.

http://www.accorhotels.com/9347

Hotel „Accor Ibis” we Wrocławiu

Dzień 2: śniadanie. Zwiedzanie Wrocławia. Zwiedzanie Muzeum „Panoramy Racławickiej”. Obraz Panów: Kossaka, Styki, Wodzinowskiego i kilku innych artystów – został przeniesiony do Wrocławia ze Lwowa po II Wojnie Światowej. Autorzy przedstawili bitwę pod Racławicami z okresu Powstania Kościuszkowskiego jako panoramę malarską, uzupełnioną dioramą. Dało to wspaniały efekt wizualny. Obserwatorzy doznają efektu przebywania na polu bitwy i brania w niej udziału. „Panorama Racławicka” zaliczana jest do najlepszych tego rodzaju dzieł batalistycznych na świecie.

Rotunda Panoramy Panorama Racławicka

Zapoznajemy się z Wrocławiem – objazd autokarowy miasta, wspaniałe mosty na Odrze, panoramy miejskie.
Ostrów Tumski Most na Odrze Hala Ludowa
Zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego i Africarium. Wrocławskie ZOO zaliczane jest do najstarszych i najpiękniejszych w Europie. Powstało w roku 1865. Jego teren zamieszkuje 10.545 zwierząt, które reprezentują 1.132 gatunki. Wiele gatunków unikalnych w znaczeniu światowym, możliwych do zobaczenie tylko w ogrodach zoologicznych. Wrocławskie ZOO – to ogromna atrakcja dla dzieci, młodzieży, a przede wszystkim dla dorosłych. Fokarnia, małpiarnia i wiele innych ekspozycji – to autentyczna czołówka światowa wśród tego rodzaju ekspozycji. Duża część terenów wystawienniczych mieści się pod dachem. Africarium – to już zupełna rewelacja. Jest to praktycznie oceanarium z niesamowitymi efektami akwarystycznymi (między innymi tunelem otoczonym akwariami, gdzie zwiedzający czuje się jak nurek na rafie koralowej. Wielu obserwatorów twierdzi, że Africarium we Wrocławiu przewyższa Oceanarium J. Y. Cousteau w Monaco.

Wrocławskie ZOO i Africarium
Zapoznanie się z pięknym Rynkiem Miejskim: kamieniczki, pomnik A. Fredry (przeniesiony po II Wojnie Światowej ze Lwowa), ciekawostki starej zabudowy, legendy i fakty. Czas wolny w rejonie Rynku Miejskiego na odpoczynek i posiłek we własnym zakresie. Znajdują się tu bary, restauracje i Mc Donald”s.
Przejazd i Powrót do miejsc zamieszkania (Miejsca wsiadania do autobusu).

Rynek Miejski we Wrocławiu

Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie w nowoczesnym hotelu typu francuskiego – „Accor – Ibis”, pokoje 2 osobowe, w pokojach łazienki, toaleta, 1 śniadanie, ubezpieczenie NW, pilota na całej trasie, rezerwację biletów wstępów w możliwie najniższych cenach, bardzo ciekawy program, najniższy możliwy koszt wycieczki.

Koszt:

35 osób – 285 PLN , 40 osób – 260 PLN

Koszty dodatkowe zwiedzanych obiektów:
– zwiedzanie Zamku Książ z przewodnikiem:
– zwiedzanie Panoramy Racławickiej:
– zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego i Africarium:
– wjazd na „Sky Tower” i oglądanie panoramy Wrocławia i okolic:

Uwaga: powyższe koszty zwiedzania zostaną podane w najbliższym czasie po uzyskaniu grupowych taryf jesiennych.

UWAGA: uczestnicy mogą wybrać obiekty, które chcą zobaczyć lub zwiedzać wszystkie wyżej zaplanowane razem z grupą. Osoby, które zrezygnują ze zwiedzanie jakiegoś obiektu – w tym czasie – mają czas wolny.

UWAGA:jest to wyjazd promocyjny o najniższym możliwym koszcie !!!

Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się i wpłacenie przy zapisie 50 PLN zadatku. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

O więcej informacji proszę o telefon :Eugeniusz Czerwiński -607 572 234