WYCIECZKA NA LATO 2022r

ODKRYWAMY POLSKIE PERŁY OD NOWA
JEDNA Z NAJCIEKAWSZYCH TRAS W POLSCE
FROMBORK MIKOŁAJA KOPERNIKA
ELBLĄG – MIASTO W POGEZANII
GDAŃSK- PERŁA MIEJSKA BAŁTYKU
WESTERPLATTE – POLSKIE TERMOPILE
OLIWA Z MUZYKĄ ORGANOWĄ
SOPOT – EUROPEJSKI KURORT
GDYNIA – MASTO PORTOWE Z MORZA
REJS PO MORZU BATYCKIM
MALBORK – NA ZAMKU KRZYŻACKIM
MALBORK – GDAŃSK – OLIWA – WESTERPLATTE – ELBLĄG -FROMBORK – SOPOT – GDYNIA

Termin: 27.06 – 01.07.2022 r

Dzień 1: zbiórka uczestników wycieczki – parking Komenda Policji w Zielonej Górze, ul. Partyzantów – godz. 04.00. Przejazd do Malborka. W drodze zapoznanie się z programem wycieczki. Przyjazd do Malborka – byłej stolicy Państwa Zakonnego NMP.
Zwiedzanie jednej z najwspanialszych i najpotężniejszych twierdz okresu średniowiecza, największego zamku ceglanego na świecie: Zamek Górny, Zamek Dolny, Kościół Braci Zakonnych, Sala Narad, komnaty Wielkiego Mistrza, zbrojownia, wystawy stałe i czasowe. Czas wolny na zakup pamiątek, kawę przed wyjazdem do Gdańska.

Zamek w Malborku Dziedziniec zamkowy Stroje zakonne Zamek w Malborku. Przejazd do miejsca zakwaterowania :
Ośrodek Wczasowy na Stogach (Gdańsk) położony w pasie leśnym w odległości 250 metrów od pięknej plaży. W pobliżu pętla tramwajowa umożliwiająca samodzielne wyjazdy do centrum Gdańska. Na terenie ośrodka bar z przekąskami i napitkami. Znajduje się tu również wysokiej klasy baza campingowa wybudowana na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Zakwaterowanie grupy w pawilonach hotelowych, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji na miejscu.

Dzień 2: śniadanie. Przejazd do Katedry w Oliwie – wysłuchanie Koncertu Organowego wykonanego na sławnych ruchomych organach katedralnych przez jednego z wirtuozów. Zapoznanie się ze sławną Katedrą w Oliwie.

Katedra w Oliwie Sławne organy w Oliwie Wnętrze Katedry
Przejazd na Westerplatte zwane Polskimi Termopilami: miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej – wartownie, koszary, Pomnik Bohaterów Westerplatte, makieta poglądowa, mogiła majora Henryka Sucharskiego – dowódcy obrony, basen portowy.
Ostrzał Westerplatte w 1939 r. Westerplatte z lotu ptaka Pomnik Bohaterów Westerplatte

Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.
Dzień 3: wczesne śniadanie. Wycieczka autokarowa do Elbląga i Fromborka. Przyjazd do Elbląga – miasta położonego na ziemiach starożytnej Pogezanii i Prus Górnych. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Katedra św. Mikołaja, Brama Targowa – pozostałość po średniowiecznych fortyfikacjach z punktem widokowym, Kanał Elbląski, Cerkiew Marii Magdaleny, kamienica Josta von Kampen, kamienice gotyckie, renesansowe i manierystyczne, Kościół św. Antoniego, Wieża Bismarca, Muzeum Archeologiczne i Historyczne na terenie byłego zamku, Park Bażantaria. Możliwość rejsu statkiem po Zalewie Wiślanym.

Elbląg nad rzeką Elbląg Zabudowa centrum Elbląg wieczorowa porą
Przejazd do Fromborka. Zwiedzanie Fromborka z przewodnikiem: zabudowa miasta, zespół katedralny, Bazylika Archikatedralna z grobem Mikołaja Kopernika, Wieża Kopernika, Ławeczka Mikołaja Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, kanonie zewnętrzne, Baszta Żeglarska, Pałac Biskupi, Kanał Kopernika, Wieża Radziejowskiego z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, Port we Fromborku,

Frombork zamek i katedra Frombork Marina Frombork brzeg Zalewu Wiślanego
Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4: śniadanie. Wycieczka autokarowa do Gdyni i Sopotu.
Zwiedzanie: Gdynia – nabrzeże portowe (Skwer Kościuszki), Statek Muzeum „Dar Pomorza”, Okręt Muzeum „Błyskawica”. W przypadku zainteresowania zwiedzania Gdyńskiego Oceanarium i rejs statkiem po Bałtyku. Sopot – zapoznanie się z kurortem, ulica Bohaterów MC, Grand Hotel, zabudowa, sławne molo i przystań jachtowa. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Gdynia Nabrzeże Muzealne Port w Gdyni Molo w Sopocie Statek spacerowy „Drago
Dzień 5: śniadanie. Zwiedzanie Gdańska: Brama Miejska, Długi Targ, Stare Miasto, Dwór Artusa, Stary Spichlerz nad Motławą, stary port nad Motławą, Statek Muzeum „Sołdek”, zabytkowe kamienice z okresu hanzeatyckiego, Kościół NMP – jeden z największych kościołów w Europie, Ratusz Miejski, Pomnik Neptuna.

Gdańsk nad Motławą Gdańsk Dwór Artusa Gdańsk nocą Gdańsk Stary Rynek
Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd z Gdańska. Powrót do Zielonej Góry w późnych godzinach wieczornych.

Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie i wyżywienie w hoteliku lub ośrodku wczasowym (Gdańsk lub okolice), 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pokoje 2 i 3 osobowe a łazienkami, dodatkowe ubezpieczenie NW, pilota – przewodnika na całej trasie, przewodników miejscowych, rezerwacje atrakcji, organizację wyjazdu, opłaty drogowe, parkingi, opłata klimatyczna, możliwość zorganizowania wieczorku integracyjnego

Uwaga: konieczne dodatkowe opłaty:

– Zamek w Malborku – 60 i 40 PLN
– Katedra w Oliwie – 3 PLN
– rejs statkiem po Bałtyku z Gdyni – około 30 PLN

dodatkowe opłaty, wybór atrakcji ustala kierownictwo ZEiR:
– molo w Sopocie ok. 5 PLN,
– Gdyńskie Oceanarium24 PLN,
– Baszta Targowa z punktem widokowym w Elblągu – 5 PLN
– Rejs statkiem po Zalewie Wiślanym z Elbląga – 22 PLN
– Muzeum Archeologiczne i Historyczne w Elblągu – 12 PLN
– Wieża Radziejowskiego- Obserwatorium Astronomicznym Frombork / seans – 14 PLN
– Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku – 12 i 10 PLN
– wieczorek integracyjny – do ustalenia w zależności od menu i rodzaju muzyki

KOSZT WYCIECZKI: = 1020 PLN.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się telefonicznie lub osobiście w biurze stowarzyszenia.

Bożena Szykowna tel. 507 185 680 lub Eugeniusz Czerwiński tel.607 572 234 oraz dokonanie wpłaty w wysokości 1020 zł na poniższe konto:

SANTANDER
Eugeniusz Czerwiński
65-027 Zielona Góra ul. Akacjowa 12/6
nr konta:

05 1090 1535 00000000 5305 0015

Osoby uprawnione mogą skorzystać z dofinasowania z funduszu socjalnego.

UWAGA : Liczba miejsc ograniczona. Wpłaty dokonać do 10 maja 2022r