ZAPRASZAMY DO HISZPANII PRZEZ FRANCJĘ

JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH TRAS W EUROPIE !!!
REWELACJA SEZONU 2022 ROKU NA TERENIE EUROPY)
CLASSIC MARTIME ESPAGNE ET FRANCE
ESPANA MARTIMA CLASICA CON FRANCIA
BAJECZNY ŚWIAT HISZPANII I FRANCJI
POLSKA – NIEMCY – HISZPANIA – FRANCJA
MILUZA / AVIGNON – KATALONIA – BLANES – MORZE ŚRÓDZIEMNE – BARCELONA – TOSSA DE MAR – TORDERA – MONTSERRAT – PIRENEJE KATALOŃSKIE – LYON – ALPY – ALZACJA (Colmar lub Strasburg)

Termin: 03.09 – 11.09.2022 r.

Dzień 1: zbiórka uczestników w Zielonej Górze o godzinie 02.00 pod Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze ul. Partyzantów 40.Wyjazd w kierunku Francji przez Niemcy. Przyjazd do Miluzy. Zakwaterowanie. Nocleg
Dzień 2: śniadanie. Przejazd do Avignon. Przyjazd i krótkie zapoznanie się z miastem papieży: sławny most St. Benezet na Rodanie („Tańczą panowie, tańczą panie na moście w Avignon”), zamek papieży, katedra Notre Dame des Doms.

Przejazd do Blanes w hiszpańskiej Katalonii nad Morzem Śródziemnym. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość spaceru po Blanes – jednym z najpiękniejszych miasteczek na Costa Brava odwiedzanym każdego roku przez tysiące turystów z całego świata. Nocleg.

Dzień 3: śniadanie. Zapoznanie się z Blanes. Odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4: śniadanie. Zwiedzanie sławnych Ogrodów Botanicznych w Blanes – jednych z najpiękniejszych w Europie. Przejazd do winiarni na degustację win hiszpańskich z możliwością zakupów po cenach hurtowych. Wypoczynek nad morzem. Kolacja. Nocleg.

Blanes – Ogrody Botaniczne

Tossa de Mar – degustacja win

Dzień 5: śniadanie. Wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast świata – Barcelony – stolicy Katalonii, położonej u podnóża Pirenejów Katalońskich. Zwiedzanie: fragmenty murów rzymskich, kościół San Pablo del Campo, Santa Maria del Mar, sławny kościół Świętej Rodziny zaprojektowany przez A. Gaudiego ( Sagrada Familia) i Casa Mila, park Guell, siedziba rządu byłej Rep. Katalonii, spacer po sławnej promenadzie z pobytem na pięknym architektonicznie bazarze z możliwością zakupów. Zwiedzanie sławnego stadionu Neu Camp (zewnętrzne) lub z wejściem na stadion i do Muzeum Klubu FC Barcelona. Czas wolny w Barcelonie. Powrót do miejsca zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Barcelona

Dzień 6: śniadanie. Odpoczynek i plażowanie nad morzem. W przypadku zainteresowania uczestnictwo w znanym na całym świecie pokazie „Turniej rycerski” i w dalszej części przedstawieniu: „ Gitara i tańce Flamenco” w wykonaniu wybitnych artystów – impreza w zamku rycerskim. Polecamy! Obiadokolacja. Nocleg.

Turniej Rycerski i pokaz flamenco – Zamek Tordera

Dzień 7: śniadanie. Odpoczynek i plażowanie nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 8: śniadanie. Przygotowanie do wyjazdu. Wyjazd do Lyonu miasta nazywanego drugim Paryżem, kulinarnej stolicy Francji. Lyon położony jest nad Rodanem i Saoną w Regionie Owernia – Rodan – Alpy w Departamencie Rodan. Miasto o przebogatej historii związanej ze starożytnym Rzymem nazywane w tamtej epoce Lungdunum. Przyjazd. Zakwaterowanie w okolicach Lyonu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 9: śniadanie. Zwiedzanie Lyonu: objazd autokarowy i spacer. Poznajemy: Stare miasto, Ratusz De Vill, Bazylika Notre Dame de Fourviere, Katedra św. Jana, Teatr Opery i Baletu, Zamek dela Motte, akwedukty rzymskie, amfiteatr rzymaski, Parc de la Tete d’ Or. Poznajemy historię, w którym urodzili się: cesarz rzymski Klaudiusz, cesarz Karakala, Antoine de Saint – Exupery, bracia Lumiere, Jean Michael Jarre, Karim Benzema.

Bajeczny Lyon / Owernia – Rodan – Alpy

Przejazd do miejsca zakwaterowania na terenie Alzacji w regionie Renu w okolicy Colmar lub Strasburga. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 10:śniadanie. Trochę czasu wolnego na zapoznanie się z okolicą miejsca zakwaterowania. Wyjazd do Zielonej Góry.
Dzień 10/11: powrót do Zielonej Góry.

Organizator zapewnia:

A. We Francji:
3 noclegi tranzytowy: 1 we Francji w Miluzie (lub okolicy) ze śniadaniem, 1 we Francji w okolicach Lyonu z obiadokolacją i śniadaniem, 1 we Francji w Alzacji ze śniadaniem
B. W Hiszpanii:
6 noclegów w hotelu w Blanes „Stella Maris ***” w odległości 300 metrów od morza, pokoje 2 osobowe z łazienkami (możliwość pokoi 3 i 4 osobowych dla rodzin), 6 śniadań, 6 obiadokolacji, hotel z basenem, z posiłkami bufetowymi. UWAGA: w Hiszpanii podaje się do posiłków wodę, a inne napoje są dodatkowo płatne.
C. Opieka pilota – przewodnika, dodatkowy przewodnik,
D. Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW,
E. Transport autokar ( klimatyzacja, barek z zimnymi napojami),
F. Organizacja wyjazdów fakultatywnych,

UWAGA: kolejność zwiedzania i wycieczek fakultatywnych może ulec zmianie.

Koszt podstawowy: 400 Euro + 1100 PLN

WYCIECZKI FAKULTATYWNE: do wyboru przez uczestników, dodatkowo płatne (bilety wstępu, transport, parkingi, przewodnictwo):

– Ogrody Botaniczne pod Blanes Marimurtra. Fundatorem ogrodu był niemiecki przemysłowiec i sponsor nauki Karl Faust. W tym celu w latach 20. XX wieku wykupił znajdujące się pod Blanes grunty, głównie winnice. Za część naukową tworzonego ogrodu, w tym aklimatyzację obcych gatunków roślin, odpowiedzialny był kataloński botanik Pius Font i Quer, a za architektoniczną Josep Goday i Casals i Francesc Folguera i Grassi. Oprócz Fonta, w projektowaniu składu gatunkowego ogrodu brali udział m.in. Josias Braun-BlanquetEric SventeniusCarlos Pau i Josep Cuatrecasas. Faust do śmierci mieszkał w domu na terenie ogrodu. Na początku XXI wieku w ogrodzie zgromadzono ponad 200 tysięcy roślin z 6 tysięcy gatunków. Wśród nich są przedstawiciele około 150 gatunków zagrożonych wyginięciem lub wymarłych na wolności. W ogrodzie pracował m.in. Ramon Margalef, późniejszy uznany ekolog. Jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie : około 9 E

– wycieczka do Barcelony ( zwiedzanie zewnętrzne): ok. 15 E
UWAGA: w przypadku zwiedzania wewnętrznego dodatkowa opłata: stadion FC Barcelona z Muzeum Klubu FC Barcelona:dodatkowo ok. 27E
– Park Guell w Barcelonie: ok. 11E
– rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Śródziemnym z Blanes: ok. 13 E
– degustacja przednich win hiszpańskich w Tossa de Mar z możliwością zakupu po cenach hurtowych producenta: 3 E
– Turniej Rycerski i Flamenco w Zamku Tordera: ok. 40 E
– wycieczka do sławnego Opactwa Matki Bożej w Montserrat: ok. 21 E

UWAGA: koszty fakultetów zostały podane na podstawie informacji od strony hiszpańskiej, koszty te mogą minimalnie się różnić od rzeczywistych. Wycieczki fakultatywne będą realizowane przy minimum 30 uczestnikach. Osoby nie korzystające z fakultetu pozostają w Blanes i wypoczywają nad morzem.
UWAGA: przed wyjazdem będziemy prosili o informację: kto wybiera jakie fakultety (?), w celu zamówienia wstępów i wjazdów.

Hotel „Stella Maris***” w Blanes i plaża w pobliżu

PONIŻEJ OPIS OPACTWA MATKI BOŻEJ W MONTSERRAT
Opactwo Matki Bożej w Montserrat
( Jeden z obecnych cudów świata)
OpactwoMatki Bożej w Montserrat – przyjęto stwierdzenie, że każdy powinien to miejsce odwiedzić chociaż raz w życiu, a jak ktoś jest wierzący – to obowiązkowo. Łaskawa Czarna Madonna z Montserrat, Piękno przyrody, niesamowite widoki – dają moc wrażeń na całe życie. Ten męski klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii, 40 km na północny zachód od Barcelony znany z kultu figury Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki” ( Czarna Madonna). Usytuowany jest na zlepieńcowych formacjach skalnych, w trzech czwartych drogi na szczyt, ok. 1000 m n.p.m. Jeden z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Europie Malownicza góra na której znajduje się klasztor jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej i z tego powodu była odwiedzana przez ludzi chcących zobaczyć z jej szczytu wschód słońca. Ze szczytu widać całą Katalonię.
Ok 50 roku n. e. przybył tu św. Piotr i w grocie – pustelni pozostawił drewnianą figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem wyrzeźbioną przez św. Łukasza. Grota i góra zostały wcześniej przygotowane na miejsce spoczynku figury przez anioły używające złotej piły. To w wyniku ich działalności góra miała uzyskać obecny kształt (jej nazwa znaczy „przepiłowana góra”). Podczas najazdu muzułmańskiego figura zaginęła, ale w 880 roku została cudownie odnaleziona w Świętej Grocie i jej odnalezieniu towarzyszyło wiele cudów, wizje i niebiańska muzyka. W miejscu jej odnalezienia zbudowano kaplicę. Legenda mówi też o tym, że to w tym miejscu Parsifal odnalazł św. Grala.
Do X w. było to ważne miejsce kultu ludowego. W 976 benedyktyni wybudowali na górze klasztor i słynna z cudów figura stała się celem pielgrzymek znanym w Katalonii i na całym świecie. Klasztor szybko stał się jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych. Miał własną flagę i cieszył się niezależnością. Od 1499 istnieje tu jedna z najstarszych wciąż działających drukarni. W 1522 – po nawróceniu się – pielgrzymkę do klasztoru odbył Ignacy Loyola – założyciel Zakonu Jezuitów.
W 1881 Czarna Madonna została ogłoszona patronką Katalonii. Podczas hiszpańskiej wojny domowej klasztor padł ofiarą prześladowań, 22 mnichów zostało zamordowanych.
Klasztor jest wciąż czynnym klasztorem benedyktyńskim i bardzo ważnym ośrodkiem religijnym w Europie. Już w XIX wieku stał się miejscem przechowywania dorobku kultury katalońskiej. W 1920 w gmachu bazyliki powstało muzeum (Museo de Montserrat). Obecnie muzeum posiada obrazy wielu znanych hiszpańskich malarzy, takich jak El GrecoPablo Picasso, Dali i zagranicznych (Caravaggio, Degas, Monet, Tiepolo) i posiada 300 tys. ksiąg.
Sczerniała od palonych przez setki lat świec figura Matki Boskiej znajduje się w niszy, nad ołtarzem głównym bazyliki. Klasztor jest odwiedzany przez setki tysięcy turystów, pielgrzymów z całego świata oraz małżeństwa proszące o pomyślność dla związku. Jest to ważny ośrodek turystyczny regionu Barcelony. Można się do niego dostać drogą jezdną (niedostępną dla samochodów bez zezwolenia) oraz koleją zębatą i koleją linową.

Opactwo Montserrat i Czarna Madonna

UWAGA!!

Osoby chętne proszone są o dokonanie do 02 lipca 2022r przedpłaty  w wysokości 1100 zł w biurze stowarzyszenia lub na konto:

Eugeniusz Czerwiński
65-027 Zielona Góra
ul. Akacjowa 12/6

05 1090 1535 00000000 5305 0015

Pozostałą część tj. 400 Euro do 15 sierpnia 2022r w biurze stowarzyszenia.
Tel.kontaktowe:

607 572  234 – Eugeniusz Czerwiński
507 185 680 – Bożena Szykowna
Liczba miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność przedpłaty.

Osoby uprawnione mogą liczyć na dofinansowanie.

UWAGA PILNE !!!

Ze względu na drożyznę koszt wycieczki został podniesiony o 100 zł od osoby. Przepraszamy.
Wpłaty proszę dokonać przy wpłacie Euro lub w autobusie.