PLAN PRACY NA 2017r

1. Styczeń
14 Koncert Noworoczny odbył się
2. Luty
17 koncert filharmonia   odbył się

3. Marzec

    10 i 31 godz.19 00 koncert filharmonia zapisy w SEiRP

    19 03 17 godz.12.00 zebranie sprawozdawcze i” Dzień Kobiet”

4.Kwiecień

    w planie teatr

5. Maj

   1 maja 17. wycieczka „Mała Holadia” i „Rzeczpospolita Ptasia”

19 maja wyjazd na rehabilitację do Jarosławca

6.  Czerwiec

     09-19.06.17 wycieczka do Rzymu i więcej– program niżej zapisy w SEiRP

BTU GROMADA GORZÓW – CENTRUM WYCIECZEK GRUPOWYCH

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policji w Zielonej Górze

 PROPOZYCJA PROGRAMU WYCIECZKI DO WŁOCH –FLORENCJA – WATYKAN – RZYM- MONTE CASSINO – ASYZ – SAN MARINO – PADWA – WENECJA – SALZBURG

W TERMINIE : 09.06-18.06.2017

1dzień – wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy, Austrię na kolację i nocleg w okolicach Werony.

2 dzień – po śniadaniu przyjazd do Florencji, zwiedzanie miasta : Plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signiora ze słynną katedrą Santa Maria del Fiore z Baptysterium, Kościół Santa Croce z nagrobkami słynnych Florentczyków, przejazd na nocleg w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicach Rzymu.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Watykanu, papieska audiencja,  Rzym chrześcijański : Plac i Bazylika Św. Piotra z grobem Apostoła i słynną Pietą Michała Anioła, wizyta w miejscu spoczynku Papieża Jana Pawła II, Muzeum Watykańskie – gromadzące jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami Michała Anioła, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicach Rzymu.

4 dzień – śniadanie, zwiedzanie Rzymu : cześć starożytna: Koloseum, Kapitol, Rzymskie Forum, Forum Trajana, Plac Wenecki Panteon, barokowe „wieczne miasto„ : Plac Navona ze sławną Fontanną Czterech Rzek Berniniego, Fontanna di Trevi oraz słynne Hiszpańskie schody, nocleg w hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Castel Gandolfo, będącego od XVII w. letnią rezydencją papieży : pałac papieski, ogrody pałacowe, kościół St. Tommasina, przejazd do Monte Cassino na cmentarz Polskich Żołnierzy II Korpusu, miejsca upamiętniającego wybitną bitwę polskiego korpusu z okupantem, Klasztor Benedyktynów, muzeum historyczne Bitwy o Monte Cassino ( dla chętnych ), przejazd na nocleg w okolice Asyżu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Asyżu – pięknego średniowiecznego miasta, miejsca spotkań młodzieży z Janem Pawłem II podczas Światowych Dni Młodzieży, zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary oraz Matki Boskiej Anielskiej, przejazd do San Marino – spacer turystyczną trasą po najstarszej na świecie republice, czas wolny na zakupy w strefie bezcłowej, obiadokolacja i nocleg w okolicach Rimini.

7 dzień – po śniadaniu : całodzienny wypoczynek i plażowanie nad morzem w Rimini, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Padwy Bazylika Św. Antoniego z relikwiami Świętego, historyczne centrum – Piazza delle Erbe, przejazd do centrum handlowego Romania Center (czas wolny, zakupy), przejazd na kolacje i nocleg w okolicach Wenecji (Cavallino).

 9 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Wenecji – Plac Św. Marka z przepięknym Pałacem Dożów, Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Wieża Dzwonnicza, Most Rialto, obiadokolacja i nocleg w Golling w austriackich Alpach.

10 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Salzburga. Salzburg osłonięty lesistymi górami, to miasto zamków, dorożek i majestatycznych dzwonnic, miejsce urodzenia Wolfganga Amadeusza Mozarta. Miasto wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W czasie corocznego letniego festiwalu muzycznego Salzburger Festspiele muzyka Mozarta panuje niepodzielnie. Wokół Residenzplatz na zachodnim brzegu rzeki rozciąga się Stare Miasto (Altstadt). Nowa część miasta rozrosła się wokół Mirabellplatz i Makartplatz. Około południa wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski około północy.

ŚWIADCZENIA :

 • transport komfortowym autokarem ( WC, barek, video, klimatyzacja )
 • 9 noclegów w hotelach **/*** o dobrym i b. dobrym standardzie  w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami
 • 9 śniadań kontynentalnych ( wzmocnionych dodatkowo ser, szynka ), 9 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne )
 • autostrady, opłaty drogowe i opłaty wjazdowe do poszczególnych miast Austrii i we Włoszech
 • spotkanie integracyjne
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • opieka pilota-przewodnika ( pilot – przewodnik Jacek Kędziora nie oprowadza po muzeach)
 • przewodnik miejscowy w Salzburgu
 • wiązanka kwiatów na Monte Cassino
 • realizacja pełnego programu turystycznego

Cena: 2.250

Dla grupy 40 os. z pełnym programem turystycznym bez wstępów do zwiedzanych obiektów.          

 • Obowiązkowo dodatkowo płatne: rejs statkiem z Cavallino do i z Wenecji – 10 Euro / os 
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN / os

 Dodatkowe koszty na ewentualne wydatki programowe : około 30-40 Euro, Muzeum Watykańskie : 15 Euro

Generalnie nieobowiązkowe wstępy do kościołów czy małych muzeów ograniczają się do ok. 2-5 Euro

Dodatkowo istnieje możliwość wydłużenia wycieczki o 1 dzień przeznaczony na całodzienny wypoczynek nad morzem w okolicach Rimini lub Wenecji.

Cena : 2.450 zł

 7.  Lipiec

Wakacje

8. Sierpień

    Wycieczka Saksonia

9. Wrzesień

    „Samotni Razem”

10.  Pażdziernik

      Wycieczka jednodniowa w polsce

11. Listopad

      Spotkanie Jubilatów

 12.Grudzień

    Koncert Filharmonia