POBYT W KURORCIE

Seniorzy Koła Nr.1 SEiRP w Zielonej Górze w dniach od 03 do 16 października 2015r. odpoczywali po raz kolejny w Jarosławcu. W  drodze na wypoczynek zwiedziliśmy Połczyn Zdrój, piękny park uzdrowiskowy oraz spróbowaliśmy wody w pijalni zdrojowej, nawet nam smakowała.

Jarosławiec powitał nas piękną  słoneczną pogodą, która trwała przez cały czas pobytu, co było uzupełnieniem naszej kuracji, Tutaj o dobre samopoczucie dba dyrekcja. Nasze zdrowie było w rękach przemiłego doktora oraz personelu rehabilitacyjnego.

Panie od rozrywki po południowej zachęcały do korzystania z nauki komputera oraz kosmetycznych porad i plastycznych zajęć. Wieczory należały do Pana Stasia, który pięknie gra i śpiewa, zachęca do zabawy na którą zachęca Pan doktor. Więc zabawa ma różne formy; a to biesiada, a to grillowanie przy muzyce. Na zakończenie turnusu jest bal przebierańców oraz turnieje sportowe w których zielonogórzanie zajmują wysokie lokaty, turniej najlepszej pary tanecznej, też wygrali nasi emeryci. Jarosławiec pożegnaliśmy „ posadzonym kolejnym drzewkiem” a dyrekcja stwierdziła .że nazwie drzewka „alejką  zielonogórską”, Wyjeżdżając padał deszcz ,czyli Jarosławiec płakał za nami. Wróciliśmy bardzo zadowoleni z wiarą, że zdrowie pozwoli na następne wyjazdy

 

Tekst i zdjęcia:  J. E. Kowalaszek