SAMOTNI RAZEM

Już po raz kolejny, Zarząd Koła Nr 1 SEiRP w Zielonej Górze , zorganizował w dniu 12 grudnia 2014 r. spotkanie integracyjne dla tzw. „singli”, czyli wdów i wdowców – członków Koła. Inicjatorami tych spotkań jest doskonały duet Prezesów Koła – Leszek Juszczak i Janeczka Kowalaszek.

Tym razem zmieniona została formuła spotkań , a więc ,została podzielona na dwie części . Pierwsza część to, wspólny obiad w restauracji „ Sfinks” ,gdzie wspomnień z dawnych lat było co nie miara, a było, co wspominać i czym się chwalić.

Natomiast druga część imprezy to, udział w koncercie pt. „Romantycznie i współcześnie”, który odbył się w Filharmonii Zielonogórskiej.

W spotkaniu uczestniczył , zaproszony gość, Prezes Okręgowy SEiRP Jan Papis , który podczas uroczystego obiadu skorzystał z głosu i z okazji zbliżających się świąt, złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Po obiedzie pieszo udaliśmy się pod choinkę w pobliżu ratusza, aby utrwalić te spotkanie zdjęciem. Resztę czasu spędziliśmy na koncercie w Filharmonii, w czasie którego, orkiestrą dyrygował wspaniały i znany dyrygent Vladimir Kiradjev, a solistą koncertu był znakomity trąbkarz Igor Cecocho.

Po takim wieczorze, wszyscy  wracali do domu w świetnych humorach, oczekując na następne, tak pięknie zorganizowane spotkanie integracyjne.

Motto spotkania to: „ można być samotnym, ale nie samym, kiedy jest  jeszcze chęć do życia i spotkań towarzyskich”.

 

Zbigniew Kobryń- tekst

Janina Kowalaszek – zdjęcia