WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Koło Nr 1 SEiRP w Zielonej Górze nie zwalnia tempa w zakresie organizacji wycieczek dla swoich seniorów.

W/w Koło bezsprzecznie wiedzie prym, wśród Kół należących do Zarządu Okręgowego południowej części woj. Lubuskiego. Tym razem w dniu 26 września 2015 r., wybrało się na wycieczkę jednodniową do stolicy Dolnego Śląska.

W programie znalazły się ciekawe miejsca, których do tej pory, wielu naszych emerytów nie mogło zobaczyć, a więc była Panorama Racławicka, obraz świetnie namalowany i poświęcony w całości bitwie  wojsk polskich pod dowództwem Naczelnika Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Wielkość obrazu i szczegóły zawarte na nim, robią wrażenie.

Następnym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe – tutaj każdy znalazł coś dla siebie, od sztuki średniowiecznej do sztuki współczesnej.

Celem podstawowym naszej wycieczki było zwiedzenie Afrykarium, które otwarte jest od niedawna, a było co podziwiać; świat czarnego lądu, rafy koralowe, ukwiały itp. Niezapomnianych wrażeń dopełniły głębiny oceanu, piękne okazy ryb oraz bogata flora i fauna.

Na terenie Afrykarium zjedliśmy obiad i dalej ruszyliśmy na zwiedzanie Ogrodu Japońskiego, który ma swój styl i przepiękną roślinność tego kraju „kwitnącej wiśni”.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie fontanny i Hali Stulecia o wspaniałej i pięknej architekturze. Wycieczka dobiegła końca, frekwencja dopisała, wróciliśmy w dobrych humorach i już myślimy, gdzie warto pojechać i co zobaczyć.

Zapraszamy naszych seniorów do następnego wyjazdu, o czym będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Foto i tekst: J.E. Kowalaszek