WYCIECZKA W BIESZCZADY

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policji koło nr 1 w Zielonej Górze organizuje wycieczkę w Bieszczady.

 PROGRAM WYCIECZKI

BIESZCZADY – ŚCIANA WSCHODNIA -7 dni

KRAKÓW – PRZEMYŚL – LUBLIN – SANDOMIERZ – KOZŁÓWKA – KAZIMIERZ  DOLNY

               w terminie : 05-12 października 2016

 1 dzieńwyjazd z Zielonej Góry o godz. 6.00, przejazd do Krakowa, indywidualna  przechadzka po Krakowie: Krakowska Droga Królewska prowadzi przez najpiękniejsze i najważniejsze miejsca i zabytki Krakowa. Rynek Główny – serce Krakowa i największego placu średniowiecznej Europy, Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza i Wieża Ratuszowa, Krakowski Rynek to także niezliczona ilość legend, zabawnych anegdot i historyjek, które na stałe wrosły w krakowski krajobraz, ulica Floriańska. Dla chętnych w czasie wolnym również możliwość zwiedzania (w miarę dostępności biletów-zakup indywidualny) Podziemnej Trasy Turystycznej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień –po śniadaniu , przejazd do Przemyśla , po drodze zwiedzanie Łańcuta – jeden z najbardziej

znanych zamków w kraju : zamek, wspaniałe ogrody, powozownia, stajnie i oranżeria. Zakwaterowanie w hotelu dla chętnych zwiedzanie starego Przemyśla, obiadokolacja, spotkanie integracyjne, nocleg w Przemyślu

3 dzień – śniadanie , przejazd w Bieszczady , po drodze zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zespołów zamkowo-parkowych w Krasiczynie, zwiedzanie SanokaPark Etnograficzny i Muzeum Budownictwa Ludowego ukazuje kulturę materialną Łemków, Bojków, Pogórzan i Dolinian. W skansenie znajdują się zagrody chłopskie, kuźnia, olejarnia, chałupy i cerkwie pochodzące z XVII-XIX w. , – prwatezejazd do ośrodka w Bieszczadach, spacer  po bieszczadzkim uzdrowisku – Polańczyk, gdzie przepłyniemy statkiem spacerowym po „ bieszczadzkim morzu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień– po śniadaniu przejazd trasą „Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej” ok. 160 km przez miejscowości: Największa w Polsce zapora w Solinie i zapora w Myczkowcach. Hoczew – galeria znanego bieszczadzkiego artysty Zdzisława Pękalskiego. Baligród – pamiątka z II wojny światowej po walkach z UPA .Cisna- odwiedziny w słynnej karczmie „Siekierezada, Wetlina – Przełecz Wyżna,  dla chętnych miarę możliwości i wolnego  czasu  wycieczka na Połoninę Wetlińską, gdzie znajduje się najwyżej położone w Bieszczadach schronisko PTTK (1228  m npm.), stamtąd rozpościera się  wspaniała panorama okolicy z najwyższymi partiami Bieszczadów,  Czarna – zwiedzanie dawnej Cerkwi greckokatolickiej ,obiadokolacja , nocleg w ośrodku  w Bieszczadach.

5 dzień – śniadanie , przejazd do Sandomierza : podziemna trasa turystyczna, dawne piwnice kupieckie ( duch + kat ), brama opatowska, zbrojownia rycerska, zamek Krzyżtopór, Muzeum Długosz,  obiadokolacja  i nocleg w okolicy Sandomierza.

6 dzień –  po śniadaniu przejazd do  Lublina :  największe miasto wschodniej Polski : Brama Krakowska, Stare Miasto, Trybunał, Stary Ratusz, Diabelski Sąd, Rynek, Katedra, przejazd do ZamościaKatedra , kazamaty, Ratusz, pałac Zamojskich , Rynek wielki, kamieniczki, Muzeum Barwy, Oręża i Arsenału, przejazd do Kozłówki : Pałac, park, kaplica, w miarę  możliwości organizacyjnych i wolnego czasu :  Nałęczów  – uzdrowisko i ośrodek wypoczynkowy, park zdrojowy, rozlewnia wód Nałęczowianka, zwiedzanie parku pałacowo – zdrojowego, w którym odbywają się koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Poważnej oraz znajdują się pomnik i muzeum B. Prusa i St. Żeromskiego. Obiadokolacja i nocleg w Kazimierzu Dolnym.

 7 dzieńpo śniadaniu zwiedzanie Kazimierza Dolnego – miasto o zabytkowym rozplanowaniu urbanistycznym i renesansowej zabudowie – cenny zespół architektoniczno – krajobrazowy. Jedna z najpopularniejszych w Polsce miejscowości letniskowych , masowo odwiedzanych przez turystów, zwiedzanie :  Rynku, Kościoła śś. J. Chrzciciela i Bartłomieja, Zamek, Baszta, Mały Rynek, Kamienica Celejowska, Góra Plebania – Muzeum Klasztorne, wyjazd do Zielonej Góry. Powrót ok. północy

ŚWIADCZENIA :

  • Transport komfortowym autokarem ( klimatyzacja ,WC , barek , video )
  • Zakwaterowanie : 6 noclegów; 1 x Kraków, 1 x Przemyśl, 2 x Bieszczady , 1 x okolice Sandomierza, 1 x Kazimierz Dolny (pokoje 2-3 os. z łazienkami)
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • opieka pilota – Jacek Kędziora
  • przewodnicy miejscowi w Bieszczadach, Krakowie, Sandomierzu, Lublinie, Kazimierzu Dolnym
  • ubezpieczenie NNW
  • realizacja programu turystycznego i wycieczkowego bez wstępów do zwiedzanych i wprowadzanych obiektów.
    spotkanie integracyjne

 Cena : 1295 zł  

Kalkulacja dla grupy  min.40 osobowej

Koszt wstępów około : 120 zł / osoba.

Istnieje możliwość realizacji programu wg propozycji i sugestii.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Kontakt: biuro: 95/7353070, 504159898,     Dyrektor: Reneusz Wachol,tel.502456893

 Nr konta do wpłat:

BTU Gromada Gorzów nr68 1050 1911 1000 0022 6820 3961