ZATRZYMAĆ PIĘKNO

           Wystawa z okazji 30-lecia Klubu Tkaniny Artystycznej ANNA prezentowana jest od 10. maja do 10. czerwca 2016 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp.

Na otwarcie jubileuszowej wystawy pojechałyśmy szynobusem w piękny słoneczny majowy dzień. Humory nam dopisywały, ponieważ była to pierwsza nasza wystawa w Gorzowie Wlkp. Przed otwarciem wystawy oglądałyśmy z zachwytem –  zabytkową część biblioteki. Ale kiedy weszłyśmy do holu znalazłyśmy się w niezwykłej przestrzeni, wypełnionej barwnymi tkaninami. Przed oczami przesuwają się pejzaże, martwe natury, kwiaty, abstrakcje i kompozycje przestrzenne. Całość tworzy skomplikowaną strukturę pełną kolorów, migocących świateł, misterną w każdym elemencie. Czy to my zatrzymałyśmy piękno w naszych gobelinach?

Wystawę otworzyła Grażyna Kostkiewicz – Górska, która reprezentowała dyrekcję gorzowskiej biblioteki. W swojej wypowiedzi podkreśliła dobry warsztat tkacki, malarskość prac, pomysłowość i cierpliwość tkaczek. Osoby, które  przyszły na wernisaż z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o naszej trzydziestoletniej działalności. Urzekły ich gobeliny swoją prostotą i pięknymi barwami.

Miła niespodzianka spotkała nas ze strony Radia Zachód. Red. Andrzej Pierzchała z Gorzowa Wlkp. zachęcał w informacjach kulturalnych {13. 05. 16] do oglądania naszej niezwykłej wystawy w bibliotece.

 

Anna Brożek