„ZŁOTA RYBKA” NA DZIEŃ DZIECKA

Istnieją różne formy obchodzenia Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Jedną z nich, jakie się odbyły w  sobotę 3 czerwca 2017 r. w Zielonej Górze na łowisku przy Skansenie Etnograficznym , to zorganizowanie zawodów wędkarskich dla dzieci w 2-ch kategoriach wiekowych : od 7 do 10 lat i od 11 do 16 lat.

Warunkiem był własny sprzęt i opiekun nieletniego ( przeważnie rodzic). Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy reprezentowany przez Dyr. Tomasza Marczewskiego ( zarazem Sędziego gł. Zawodów) i Bogusi Hajdasz  – członka Koła Nr 2 SEiRP w Zielonej Górze. Nadzorował z ramienia PZW kol. Józef Florczyk ( Przew. Komisji Egzaminacyjnej na kartę wędkarską). Sponsorami imprezy byli: Zarząd Okręgowy SEiRP w Zielonej Górze, Zarząd Koła nr 27 PZW przy KMP w Zielonej Górze, właściciel Stacji Paliw MM Mariusz Mielczarek, firma logistyczna ( nadruk na koszulkach) Marcina Wlazłego i wielu, wielu innych.

Zaznaczyć należy ,że zawody wędkarskie dla najmłodszych wliczane są do „Grand Prix Świdnica 2017”. Zawody odbyły się z ceremoniałem i Regulaminem PZW „z lekkim przymrużeniem oka”, bo liczyła się głównie dobra zabawa i frajda dla najmłodszych. Były też wręczane nagrody rzeczowe, suweniry i słodycze, które dzieci najbardziej uwielbiają.

Ciekawym elementem imprezy było zorganizowanie dla najmłodszych, konkursu rysunkowego w którym  dzieci za swoje prace otrzymywały nagrody – zainteresowanie tym konkursem, który prowadziła Bogusia Hajdasz było bardzo duże, każde dziecko starało się najlepiej oddać swoje zdolności rysunkowe – a przy okazji zasłużyć na nagrodę.

Uśmiech i radość dzieci po złapaniu ryby, była tak wielka , że zazdrościli im nawet oglądające osoby dorosłe. Impreza jak najbardziej udana, a oto klasyfikacja zawodów :

Kategoria do lat 10:

1 miejsce  – Przypisek Nikola ( 8 lat i złapała największą rybę- karpia o wadze 2,20 kg)

2 miejsce  –  Maryson Dominik

3 miejsce  –  Korż  Igor

Kategoria od 11 – 16 lat :

1 miejsce   – Sirocki  Kuba

2 miejsce   – Wlazły Piotr

3 miejsce   – Wlazły  Aleksandra

Podkreślić należy, że żaden z uczestników wędkowania nie miał pustej siatki, a to świadczy o tym że w tym dniu, było mówiąc w żargonie wędkarskim „dobre branie”.

Wręczenia nagród, dyplomów i pucharów, słodyczy  dokonywali sprawnie organizatorzy Bogusia Hajdasz i Dyr. Tomasz Marczewski przy dźwiękach specjalnego hymnu skomponowanego na cześć zwycięzców. Na zakończenie zawodów każdy uczestnik otrzymał wędzonego na grillu pstrąga zawiniętego w folię do wspólnej konsumpcji z rodzicami. Piękna, słoneczna pogoda była dopełnieniem udanej imprezy z okazji Dnia Dziecka, oby imprezy te były kontynuowane. Nadmienić należy , że była to już piąta , jubileuszowa impreza tego typu – organizowana dla najmłodszych. Podziękowania należą się dla sponsorów , fundatorów nagród. Do zobaczenia za rok.

Tekst i zdjęcia:

Zbigniew Kobryń