||||

19 OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TKANINY UNKATOWEJ W BYDGOSZCZY – 2020

 Z nadesłanych 250 prac około 150 autorów z różnych regionów Polski, wybrano 120 tkanin – o dużych walorach artystycznych i wysokim poziomie technicznym. Pięć członkiń naszego klubu uczestniczyło w wystawie i zaprezentowało 7 prac. Wystawa została otwarta 27 lipca bez udziału publiczności. Wystawa była prezentowana w internecie i można ją było oglądać w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Spotkanie tkaczek odbyło się na zakończenie wystawy 5 września 2020 r.

Przewodnicząca Jury – Kinga Turska Skowronek – wręczyła nagrody i wyróżnienia za najlepsze gobeliny. Miałam przyjemność otrzymać pierwszą nagrodę za gobelin – Wiszące ogrody.

Lidia Zganiacz – członkini Jury,  tak oceniła 19 konkurs: ” Tegoroczny Przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża ilość nadesłanych prac. Pokazał, że twórczość amatorska jest niezwykle inspirująca i ciekawa, oraz że w kontekście  szeroko pojętej sztuki włókna, łączącej w sobie wiele dyscyplin, chętnie wracamy do korzeni.”

Spotkamy się w Bydgoszczy za dwa lata. Udział w wystawie jest dużym wyróżnieniem i nagradza pasję, talent –  radość tworzenia.            

ANNA BROŻEK          

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.