||

ANDRZEJKI 2021

W dniach 26-28 listopada br. emeryci z Zielonej Góry i Żar uczestniczyli w
wycieczce do Torunia i Bydgoszczy, które to miasta mimo jesiennej aury zachęcają do zwiedzania. Toruń zabytkami i piernikami stoi, dlatego też zachwycaliśmy się zabudową starego miasta, pięknymi kamieniczkami, ciekawymi zakątkami wąskich uliczek. Poznaliśmy też tajemnice pieczenia smakowitych pierników w Muzeum Żywego Piernika, skąd każdy uczestnik na pamiątkę otrzymał własnoręcznie zrobione „piernicze dzieło”.

W Muzeum Podróżników Tony Halika i Elżbiety Dzikowskiej obejrzeliśmy ich pamiątki przywiezione z całego świata.
Biesiada i tańce w Czarnej Oberży na toruńskiej starówce pozostaną na długo w pamięci z uwagi na charakterystyczny, niepowtarzalny wystrój lokalu, uginające się pod obfitością jadła stoły, a przede wszystkim super nastroje uczestników, którzy wspólnie z trzema Andrzejami świętowali zbliżające się ich imieniny.


Kolejna kolacja połączona z degustacją piwa w kultowej „Gospodzie pod
Modrym Fartuchem” wprowadziła nas w dawne klimaty lokalu istniejącego od 1489 roku, w której gośćmi byli król Kazimierz Jagiellończyk, Jan Olbracht oraz Napoleon Bonaparte.


Z Torunia blisko jest do Bydgoszczy, które to miasto również może pochwalić się ciekawą zabudową Starego Miasta oraz infrastrukturą nad kanałami „Bydgoskiej Wenecji”. Warto Bydgoszcz i Toruń ponownie odwiedzić, może wiosną lub jesienią, gdyż latem zbyt wielu turystów.
Wyjazd zaliczamy do ciekawych i udanych, a uczestnicy okazali się
wprawionymi i zdyscyplinowanymi turystami.


Tekst i zdjęcia: Krystyna Barbara Milej

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.