||

„BOHATERKI DNIA CODZIENNEGO”

Taki tytuł został przyznany zielonogórskim emerytkom policyjnym, Janinie Kowalaszek – Prezes Koła nr 1 SEiRP  oraz  Krystynie Barbarze Milej – Prezes Koła nr 2 SEiRP  w I edycji konkursu, którego celem było promowanie inicjatywy zwykłych kobiet w 2018r.

Kobiet, które nie zdają sobie sprawy, jak duże znaczenie ma to co robią. Konkurs zasięgiem obejmował województwo Lubuskie, a patronował mu Paweł Pudłowski Poseł na Sejm RP VIII kadencji. Kapituła Konkursu wybrała do wyróżnienia 12 aktywnych i  kreatywnych kobiet, zaangażowanych w pracę na rzecz swojego środowiska. Nasze Koleżanki wyróżniono, cyt. „za działalność społeczną na rzecz emerytów i rencistów służb mundurowych i ich rodzin w Zielonej Górze” .

 Kochane Zwykłe i Niezwykłe, przyjmijcie serdeczne gratulacje!

Wasz sukces wskazuje, iż zielonogórskie środowisko emerytów i rencistów policyjnych postrzegane jest jako aktywne, aczkolwiek – jak to ujęła Ewa w wywiadzie na gorąco – „do ludzi trzeba wyjść, nie ma sensu siedzieć i się martwić. Młodzi wsiądą w auto i pojadą, dla Seniora to już wyprawa”.  Kalendarz propozycji dla środowiska jest wypełniony po brzegi: spotkania, wyjazdy dalekie i bliskie, koncerty, turnusy rehabilitacyjne. Kto zechce, ten  coś wybierze. Wasza dbałość o to, by nikt nie musiał czuć się sam, została zauważona a wyróżnienie „Bohaterka Dnia Codziennego” to wzruszające podsumowanie tego, co robicie. Tego, co niby zwyczajne, jednak niezwyczajne.

Tekst: Zofia Der

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.