JEGO PASJA – TENIS STOŁOWY

DSCF2190

Bogdan  Michalak – bo o nim mowa,od zarania naszego Stowarzyszenia czyli od roku 1990,jest niezmiennie Prezesem Koła SEiRP w Krośnie Odrzańskim. Jego odskocznią , od codziennego szarego życia jest rzadkie zamiłowanie, któremu poświęcił prawie całe życie, bo już od lat szkolnych ( a chodził do  Szkoły w Wałowicach pow. Krosno Odrz.) miał ciąg do tenisa stołowego ( pospolicie zwanego ping pongiem).
Po przejściu na emeryturę i w stan spoczynku, zaczął bardziej intensywnie i z pełnym zaangażowaniem, poświęcać się treningom, a równocześnie braniu udziału w różnych turniejach ping-pongowych.

Od 1970 roku sukcesywnie uczestniczy w corocznym turnieju o Puchar Burmistrza Krosna Odrz. , gdzie zawsze zajmuje czołowe lokaty. W swojej kolekcji posiada szereg Pucharów, medali i dyplomów. Jest sędzią tenisa stołowego oraz czynnym organizatorem i inicjatorem różnego rodzajów turniejów w tej dyscyplinie.

W latach młodzieńczych( czyli w latach 70 –tych) grał również w A klasowej drużynie piłki nożnej – Pogoń Wężyska z pozytywnym skutkiem.

Z powyższych danych widać , że sport to zdrowie. Bo zdrowie jak na swój wiek, posiada bardzo dobre, a aktywność na 5+.

Ostatni Okręgowy Turniej z okazji XXV lecia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych o Puchar Prezesa Zarządu Okręgowego, który odbył się w Drzonkowie, potwierdził jego zdolności w tym zakresie. Zajęcie II miejsca mówi samo za siebie, przy mocno obsadzonej konkurencji zawodników z terenu dawnego województwa zielonogórskiego.

Znajduje również czas na pracę społeczną w Rodzinnych Ogrodach Działkowych , gdzie jego hobby to działka ogrodowa, na której odpoczywa i ładuje akumulatory.

Umie sobie zorganizować czas wolny na emeryturze i wcale nie musi się nudzić, a wręcz brakujemy wolnego czasu.

Zapisujemy Bogdana Michalaka do „ Księgi Pozytywnie zakręconych”.