KABARECIARZE

Śmiech jest zaraźliwy! Od kilku miesięcy tzw. „zagłębie kabaretowe” jest bogatsze o … dwóch policjantów. Na zielonogórskiej scenie znanej z dobrego poczucia humoru można obejrzeć już nie tylko kabaret Jurki, Hrabi czy Słuchajcie, ale także członków naszego stowarzyszenia: Romana Czarneckiego i Eugeniusza Czerwińskiego.

Obaj Panowie połknęli bakcyla na Uniwersytecie Trzeciego Wieku pod egidą którego powstał i działa kabaret „ Monte Verde”. Zespół sam opracowuje skecze m.in obnażając wady tych, którzy sterują władzą i stoją na jej czele. Z dużym powodzeniem, bo wszędzie tam gdzie się pojawią, bilety rozchodzą się na pniu, a występy kończą się owacjami na stojąco. Kilkuletnie doświadczenie wyrobiło w grupie  pewność siebie, brak tremy przed publicznością i wprawę. Także nasi emerytowani policjanci z dnia na dzień czują się na scenie coraz pewniej. A to procentuje! Zespół odniósł już pierwsze sukcesy. W  czerwcu 2014 roku wziął udział w VII edycji Juwenaliów III Wieku w Warszawie. Ten znakomity festiwal twórczych seniorów rozrasta się z roku na rok. Tym razem wzięło w nim udział aż 125 zespołów tanecznych, teatralnych, chórów, kabaretów itp. w sumie 3000 osób.  Żeby przesłuchać, zobaczyć i ocenić wszystkie prezentacje, impreza musiała się odbywać na dwóch scenach -Hybryd i Palladium. Kabaret „ Monte Verde”  zdobył II miejsce w kategorii kabaretów i grup tanecznych!

Dla występujących największą nagrodą były jednak salwy śmiechu, które regularnie wybuchały na widowni. Taki zastrzyk energii grupa dostała też podczas występu w części artystycznej, zebrania Koła Nr 2. Widownia nagrodziła grupę aplauzem na stojąco. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i uda się takie spotkania powtórzyć. A będzie ku temu wiele okazji bo rok 2015 jest dla kabaretu wyjątkowy. Mija XX lat od jego „narodzin”. 10 listopada odbył się jubileuszowy  występ na scenie Lubuskiego Teatru pt. „Ale to już było…”

Jesteśmy dumni, że członkowie SEiRP ,tak bardzo zaangażowali się w pracę kabaretową! Ich występy i skecze, pozwalają oderwać się od codziennej monotonnej emeryckiej rzeczywistości, dają chwile radości i pomagają uwierzyć, że życie pisze dla nas zaskakujące scenariusze i najlepsze może być dopiero przed nami. Kto wie, może zawładną jeszcze polską sceną kabaretową? W zielonogórskiej ekipie można zobaczyć nie tylko Eugeniusza Czerwińskiego i Romana Czerneckiego, ale także innych emerytowanych policjantów: Witolda Hańskiego, Mieczysława Cichewicza i Witolda Stankiewicza. Wpisujemy ich do „ Księgi Pozytywnie zakręconych”.

 

Eugeniusz Czerwiński
Zbigniew Kobryń – rzeczn. pras. ZO

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.