LATO W BYDGOSZCZY – 2014r

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 10 lipca w Galerii Sztuki Ludowej  i Nieprofesjonalnej przy Starym Rynku. Do Bydgoszczy przyjechałyśmy we trzy Basia Aleksanderska, Lila Zawada i ja. Galeria nie jest duża ale gobeliny prezentowały się wspaniale.

Wystawa nie była przeładowana, każda praca była „doceniona”, co w przygotowaniu ekspozycji nie jest takie proste. Na wernisaż przyszli bydgoszczanie zainteresowani sztuką, którym podobały się nasze tkaniny.  Kolorowy świat gobelinów stwarza taki klimat, że każdy chciałby nie tylko oglądać obrazy tworzone z wełny ale je podziwiać i dotykać. Spotkanie przebiegało w atmosferze szczególnej, ponieważ nasza wystawa była ostatnią w tej magicznej galerii, prowadzonej przez Katarzynę Wolską.

Pomieszczenie ma być remontowane a nowa siedziba nie będzie usytuowana w centrum miasta. Ostatnia wystawa została uwieczniona na zdjęciach przez Janusza Michalskiego. Wracając z wernisażu oglądałyśmy w bydgoskim parku odbudowany pomnik – fontanna  Potop, monumentalny w swej formie, wyobrażający biblijny potop, wspaniałe dzieło. Pomnik był rozebrany przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Wróciłyśmy pełne wrażeń z nadzieją, że za rok znowu pojedziemy do Bydgoszczy.

 

Anna Brożek

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.