|||||

POMOC W ODZYSKANIU EKWIWALENTU

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaproponować wszystkim emerytowanym funkcjonariuszom policji pomoc prawną pro bono w postępowaniach o wyrównanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.

Pragniemy nadmienić, iż przedmiotowy temat jest nam bliski, albowiem w naszej kancelarii pracuje były funkcjonariusz policji, a obecnie adwokat, któremu również został wypłacony ekwiwalent za urlop na podstawie niekonstytucyjnych przepisów.

Zwracamy uwagę, iż od niedawna organy Policji masowo wydają decyzje odmawiające ponowne przeliczenie i wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.

Na zakończenie podkreślić należy, iż na wniesienie odwołanie członkowie stowarzyszenia mają 14 dni od daty otrzymania decyzji. Dlatego ważne jest szybkie podjęcie niezbędnych czynności, aby nie uchybić ustawowego terminu na wniesienie odwołania. Po upływie tego terminu brak jest dalszej możliwości dochodzenia należnego ekwiwalentu. Dodatkowo złożenie odwołania konieczne jest dla dalszego dochodzenia swoich praw przed sądem.     W konsekwencji jeżeli nie zostanie złożone odwołanie nie będzie można skierować sprawy do sądu.

Jednocześnie wskazuję, iż osoby które nie złożyły dotychczas wniosku o wyrównanie ekwiwalentu, a zwolniły się ze służby pomiędzy 19 października 2001 r. a 6 listopada 2018 r., mają jeszcze szansę dochodzić swoich praw. Dlatego zapraszam również do kontaktu wszystkie osoby, które odeszły z Policji we wskazanym wyżej okresie.

W razie pytań bądź wątpliwości,  jestem do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,

Emil Łukasik
radca prawny

emil.lukasik@kancelaria-lw.com
tel. 728 865 002

Podobne wpisy

6 komentarzy

 1. Dzień dobry. Jestem zainteresowany Państwa pomocą w dochodzeniu roszczenia w postępowaniu o wyrównanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i dodatkowy. W dniu 27.11.2020 roku otrzymałem Decyzję odmowną Komendanta Miejskiego Policji. Szczegóły przedstawię po zainteresowaniu się Państwa moim przypadkiem. Proszę o zwrotną informację.
  Z poważaniem, Robert Czyż, emeryt policyjny od 2006 roku

 2. Szanowny panie mecenasie,

  Zwracam się to pana z gorąca prośbą o udzielenie porady w sprawie ekwiwalentu pieniężnego za urlop.
  W lutym 2018 r. zostałem zwolniony ze służby w Policji. Po wyroku TK w dniu 26 listopada 2018 r. złożyłem wniosek w sprawie wypłaty wyrównania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. WSA wyrokiem z dnia 16 września 2020r. Uchylił zaskarżone decyzje KWP i KMP.
  Komendant Wojewódzki wniósł skargę kasacyjna z dnia 2 października 2020 r.do NSA – do chwili obecnej nie ma rozstrzygnięcia .
  Wobec powyższego zwracam się z gorącą prośbą o informację co można zrobić aby zatrzymać termin przedawnienia mojego roszczenia ( w grudniu minie 3 lata od złożenia mojego wniosku )
  Z góry bardzo dziękuje za zainteresowanie sprawą.
  Pozdrawiam serdecznie

  Tadeusz Kurnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.