|

POŻEGNANIE Z MUNDUREM

Dzień 6 sierpnia 2016 r. był dniem szczególnym dla żegnającego się z mundurem, a odchodzącego na zasłużoną emeryturę policyjną  – I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Sebastiana Banaszaka. Uroczystości odbyły się w Międzyrzeczu . Wśród zaproszonych gości byli m.innymi: były Komendant Główny policji gen. Marek Działoszyński, Komendant Woj. ze Szczecina gen. Sawicki, Komendant Woj. Policji w Gorzowie Wlkp. podinsp. Jarosław Janiak, Komendanci Miejscy i Powiatowi garnizonu lubuskiego i współpracownicy insp. S. Banaszaka.

Miłym i sympatycznym gestem było zaproszenie przedstawicieli naszego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. Zarząd Woj. SEiRP w Gorzowie reprezentowali: Prezes Gabriela Lubańska i Wiceprezes Zygmunt Magniewski, natomiast Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze Prezes Jan Papis i Rzeczn. prasowy Zbigniew Kobryń.

W części oficjalnej było składanie podziękowań dla insp. S. Banaszaka przez współpracowników, przyjaciół i znajomych, żegnających się z odchodzącym na emeryturę. Nie zabrakło też podziękowań ze strony Zarządu Okręgowego SEiRP w Zielonej Górze. Prezes ZO Jan Papis wręczając suwenir wraz z listem gratulacyjnym, wspomniał m.innymi o dobrych relacjach i udzielanej pomocy naszemu Stowarzyszeniu ze strony Komendanta insp. S. Banaszaka oraz powiedział, że w imieniu licznego środowiska emerytów policyjnych dziękuję za życzliwość i efektywną pomoc i że będziemy wspominać z sympatią byłego Komendanta Świebodzina i Zielonej Góry.

Po części oficjalnej był wspólny obiad dla zaproszonych gości.

 

Tekst i zdjęcia:

Zbigniew Kobryń

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.