PROPOZYCJA WYCIECZKI W BIESZCZADY

Fundacja Kresowa „Polonia”Poznań – Gorzów – Wronki, tel/fax +48504576602, +48 515 185 047, WhatsApp, Messengere – mail:fundacja.kresowa.polonia@interia.pl lub transpolonia.world@hotmail.com, (Facebook Fundacja Kresowa Polonia)

BEREZKASOLINAPOLAŃCZYKGÓRZANKADOLINA SOLINKICISNAMAJDAN-„SIEKIEREZADA”LUB („U KARPIELÓW”)MYCZKOWCE Z ZAPORĄ-PRZEŁĘCZ PRZYSŁUP- GÓRNA WETLINKAPRZEŁĘCZ WYŻNAPOŁONINA WETLIŃSKAPOŁONINA CARYŃSKAUSTRZYKI GÓRNESTUPOSIANYLUTOWISKACZARNAOLSZANICAUHERCEZAPORA SOLINA-GÓRSKA WYPRAWA- SANOK

PENSJONAT „U BOGUSI” – BEREZKA BIESZCZADZKA

Dzień 3 (czwartek, 18.07): śniadanie. Wjazd na dużą obwodnicę Bieszczad – Przełęcz PrzysłupWetlina, przejazd do Górnej Wetlinki, podjazd na Przełęcz Wyżną, Przełęcz Wyżna 872 m pod Połoniną Wetlińską – piękne widoki, panorama – sesja zdjęciowa, Przełęcz pod Połoniną Caryńską – panorama, następnie cd. przejazdu dużą obwodnicą przez Ustrzyki Górne, Stuposiany ( zejście się Sanu i Wołosatego), Lutowiska z piękną panoramą,Czarna – (galeria Barak), dalszy przejazd przez Równinę: Cerkiew Bojkowska, przejazd przez Uherce na Myczkowce, odwiedzamy sławne zapory wodne w Myczkowcach i Solinie. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (piątek, 19.07): śniadanie Przyjazd do Polańczyka: wejście na m – ce widokowe i obejrzenie Polańczyka i jego otoczenia, rejs widokowym statkiem „Tramp” do Wyspy Skalistej w odnogę Sanu ,wejście do sławnego Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku z ikoną Matki Bożej Łopieńskiej przeniesionej tu z nieistniejącej wsi Łopienka, przejazd do Górzanki i obejrzenie jedynego w Karpatach płaskorzeźbionego ikonostasu, przejazd Doliną Solinki do Cisnej i Majdanu do stacji kolejki wąskotorowej, zapoznanie się z Muzeum Kolejki Wąskotorowej, projekcja filmu o niedźwiedziu i powrót do Cisnej. Cisna wejście na Betlejemkę ( miejsce widokowe), wizyta w jednym ze sławnych – legendarnych lokali : w „Karczmie Siekierezada” lub Karczmie „U Karpielów” – Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 (sobota, 20.07):śniadanie Dzień pieszej wyprawy w Bieszczady. Trasy zostanie ustalona w trakcie pobytu z uczestnikami wycieczki. Uzależniona jest od warunków pogodowych i możliwości grupy. Wyjście w góry dla zainteresowanych. Pozostałe osoby będą miały czas na wypoczynek. Zainteresowani mogą też dołączyć do grupy udającej się w Bieszczady i wysiąść z autobusu w miejscowości, z której grupa rozpocznie wędrówkę. Tu pobyt wypoczynkowo – rekreacyjny. Powrót do miejsca zakwaterowania autokarem. Obiadokolacja.

(*) – w przypadku zainteresowania BIESZCZADZKA BIESIADA INTEGRACYJNA: spotkanie integracyjne przy ognisku na terenie ośrodka Nocleg.
BIESZCZADZKIE IMPRESJE

Dzień 6(niedziela, 21.07): śniadanie. Przejazd do Sanoka. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Sanoku, w którym mieści się Muzeum Historyczne. Znajdują się tu przepiękne zbiory wielotematyczne. Tu zobaczymy między innymi wystawy: sztuki sakralnej, ikon, salę tortur, sławną i największą na świecie ekspozycję prac jednego z najwybitniejszych artystów europejskich Zdzisława Beksińskiego.

Zamek Królewski w Sanoku

Wyjazd do miejsc zamieszkania. W drodze postój z możliwością posiłku na koszt własny.

Dzień 6/ 7 niedziela / poniedziałek, 21 / 22.07): powrót do miejsc zamieszkania.

Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym, GPS, pilota – przewodnika, dodatkowego przewodnika w Bieszczadach, 4 noclegi w Ośrodku – Pensjonacie „U Bogusi”, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, rezerwację biletów wstępu i atrakcji, interesujący program pobytu i zwiedzania (jedyny taki w Polsce), ubezpieczenie NW.

UWAGA: biorąc pod uwagę obecny wzrost kosztów wycieczka ta jest wyjątkowo korzystna cenowo i stanowi okazję.
UWAGA: możliwa jest mała regulacja ceny przy zmianie taryf na sezon letni 2024 r.
Opłata klimatyczna: 10 PLN na osobę

Dodatkowe koszty zwiedzania i atrakcji ( w całości lub do wyboru):

– rejs stateczkiem „Tramp” po jeziorze Solińskim (wspaniałe widoki na Bieszczady) – 60 minut rejs – ok. 40 zł./osobę, – Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Cisnej – 8 PLN,
– wejście do Parku Narodowego – 10 PLN,
– zamek Królewski w Sanoku z Galerią Zdzisława Beksińskiego – 18 PLN,
– przewodnik miejscowy – 30 PLN
– Biesiada integracyjna przy ognisku –
(*) – biesiada integracyjna: podamy

UWAGA: kolejność zwiedzania może ulec zmianie – ustala przewodnik po Bieszczadach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *