||

SKRAWEK NIEBA

Otwarcie wystawy gobelinów dokonała Przewodnicząca Klubu Tkaniny Artystycznej , a zarazem kurator wystawy – Anna Brożek witając przybyłych gości ; mieszkańców Zielonej Góry, oraz licznie przybyłych członków SEiRP.  Wśród gości zaproszonych nie zabrakło Kierownika Zielonogórskiego Ośrodka Kultury p. Agatę Miedzińską , Z-cę Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze kom. Krzysztofa Gajdę oraz Prezesa ZO SEiRP Jana Papisa.

Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W trakcie otwarcia wiersze poświęcone Klubowi        „ ANNA” czytał Roman Czarnecki. Na wystawie pokazano 36 najlepszych gobelinów utkanych przez Panie należące do Klubu „ANNA”. Nadmienić należy, że Klub Tkaniny Artystycznej „ANNA” w 2017 roku obchodził 30 – lecie istnienia, a niektóre prace artystyczne naszych pań wyróżniane były na różnego rodzaju wystawach i wernisażach  w kraju , zdobyły również uznanie za granicą. Tematyką prac obecnej wystawy była przede wszystkim przyroda, ptaki i kolorowe krajobrazy. Zaznaczyć należy, że tkactwo artystyczne jest dziedziną trudną , mozolną, a zarazem czasochłonną i dlatego też naszym Paniom należą się słowa uznania, podziękowania i szacunek za ich wysiłek i chęci. Wystawa ma potrwać przez 3 miesiące i skierowana ma być szczególnie do młodzieży ze Szkół odwiedzających Centrum Przyrodnicze Keplera przy ul. Dąbrowskiego w Zielonej Górze, choć obecność innych osób jest mile widziana. Wystawa jest bezpłatna.

Ze względu na fakt, że dzień otwarcia wystawy zbiegł się z tłustym czwartkiem – w menu poczęstunku były obligatoryjnie pączki oraz słodkości.

Tekst i zdjęcia :

Zbigniew Kobryń – rzeczn.pras. ZO

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.