|

SKRZYDŁA MOTYLA

Niezwykłym wydarzeniem kulturalnym miesiąca lutego 2017 r., była niewątpliwie impreza zorganizowana przez Klub Tkaniny Artystycznej „ANNA” przy KMP w Zielonej Górze. Promotorem tej imprezy była nasza wspaniała koleżanka , założycielka  tego Klubu Anna Brożek

Spójność połączenia dwóch gatunków artystycznych : poezji i tkactwa gobelinów  przyciągnęła pasjonatów sztuki i była strzałem w dziesiątkę.

W dniu 9 lutego o godzinie 18.oo sala kameralna „Pro Libris” Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im C.K. Norwida zapełniła się miłośnikami sztuki do ostatniego miejsca.

Nowo wydany ( jeszcze ciepły) tomik wierszy pt. „Skrzydła motyla” promował sam autor Tomasz Jankowski, a poświęcony on jest w całości Paniom zielonogórskiego Klubu Tkaniny Artystycznej „ANNA”.

Prolog tego tomiku wierszy zaczyna się słowami: „ Gobeliny…W nich zatrzymane chwile…Zamknięte w niciach, zapleciona dusza…Niczym ulotne , baśniowe motyle są, będą i już tak pozostać muszą…”

Wiersze z tego tomiku czytała z wielkim zaangażowaniem i wczuwała się doskonale w swoją rolę Pani Bożena Rudkiewicz z Uniwersytetu III Wieku.

Spotkanie te było fantastyczną i uduchowioną imprezą kulturalną, którą wszyscy będziemy mile wspominać.

 

Tekst: Zbigniew Kobryń

Zdjęcia : Eugeniusz Czerwiński

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.