WALNE ZEBRANIE ZARZĄDU OKRĘGOWEGO

            24 kwietnia 2018 r. w Laboratorium Językowym KWP w Zielonej Górze przy ul. Strzeleckiej , odbył się VIII Okręgowy Zjazd Delegatów SEiRP  – Okręgu zielonogórskiego, w którym uczestniczył jako gość zaproszony Komendant Miejski Policji mł.insp. Jarosław Tchorowski.  Obrady prowadziła sprawnie i wręcz profesjonalnie Krystyna Barbara Milej wybrana , w głosowaniu jawnym na Przewodniczącą zebrania.

                 Każdy z 33 delegatów ( 3 Delegatów nie przybyło) otrzymał wydrukowane mandaty  zjazdowe, a obrady przebiegały bezkolizyjnie i zgodnie z porządkiem dziennym.

               Przed obradami odbyła się miła uroczystość wręczenia najbardziej aktywnym członkom wyróżnień statutowych i tak :

 Odznakę „ Za wybitne osiągnięcia” otrzymali : Eugeniusz Czerwiński, Waldemar Karcz, Janina Kowalaszek, Alicja Rataj i Jerzy Pawlak.

Natomiast odznakę „Za zasługi”: Józef Ceremuga, Anna Graczyk, Henryk Giszter, Lesław Juszczak i Waldemar Bednarek. Po części proceduralnej, obszerne sprawozdanie z działalności Zarządu Okręgowego i Prezydium w mijającej VII kadencji, wygłosił w imieniu Prezesa ZO , jego I Wiceprezes Eugeniusz Czerwiński, obszernie charakteryzując ciężki okres w jakim przyszło nam pracować miedzy innymi, czas po wejściu w życie Ustawy Represyjnej z 16 grudnia 2016 r. obniżającej drastycznie świadczenia byłym policjantom ( obecnie emerytom).

Po złożeniu sprawozdania Prezesa ZO, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Maciej Siemiątkowski przedstawił sprawozdanie ze swej działalności i złożył wniosek o udzielenie Zarządowi absolutorium, który to został przegłosowany jednogłośnie.

                 Następnym punktem porządku obrad była dyskusja, a po niej przystąpiono do wyborów władz w okręgu zielonogórskim, który kieruje działalnością  12  Kół terenowych.

                 Prezydium będzie pracować podczas kadencji 2018 – 2022 w składzie:  Jan Papis – Prezes, Eugeniusz Czerwiński – I Wiceprezes, Józef Der – Wiceprezes, Adam Cieślak – Wiceprezes, Zbigniew Kobryń – Sekretarz i rzecznik prasowy, Danuta Stańczyk – Skarbnik, oraz członkowie:  Lesław Juszczak, Zenon Siebert i Jerzy Pawlak.

                  Komisją Rewizyjną będzie kierował Robert Sieradzki, a pomagać mu będą: Stanisław Gasztyk i Leszek Stachowicz.

                 Na VIII Krajowy Zjazd  Delegatów wybrano:, Jana Papisa,  Józefa Dera i Eugeniusza Czerwińskiego. Zastępcą delegata została  Krystyna Barbara Milej.

                 VIII Okręgowy Zjazd Delegatów zakończył się wspólnym obiadem delegatów i zaproszonych gości.

            Nowo wybranym władzom życzymy wielu sukcesów i owocnej  pracy społecznej na rzecz środowiska emeryckiego byłych policjantów regionu zielonogórskiego.

 

                                                     tekst : Zbigniew Kobryń                   

                                            zdjęcia : Mariusz Kowalaszek

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.