WYSTĄPIENIE MILCZANOWSKIEGO W SOCZEWCE

WYSTĄPIENIE ANDRZEJA MILCZANOWSKIEGO (ministra spraw wewnętrznych w latach 1992–1995) podczas ogólnopolskiej konferencji dotyczącej USTAWY REPRESYJNEJ..

>  „Znaczna cześć z was i wasze rodziny, dozna uderzenia w podstawy waszej egzystencji. Chciałbym żebyście i tym dobrze pamiętali. Co miesiąc będziecie dostawali tysiąc złotych albo zasiłek socjalny dla emerytów i ich rodzin. Miejcie tego świadomość. Zostały zagrożone podstawy waszej egzystencji. To sprawa pierwsza.

> DLACZEGO PIS ZROBIŁ TO, CO ZROBIŁ? W mojej ocenie są tego dwa powody:

> powód pierwszy – sposób rządzenia przez konflikt, przez ciągły konflikt. Ulubiona metoda Jarosława Kaczyńskiego.

> powód drugi – my, tak myśli PIS w swojej wąskiej grupie kierowniczej, stworzymy inny model państwa. My stworzymy, tak sadzi PiS, model państwa patriotycznego i tylko dla patriotów popierających PiS. Odetniemy nie tylko okres PRL-u, ale i tego, co miało miejsce w naszym państwie przed 2015 rokiem, przed wyborami. Czyli odetniemy, jak oni określają, komunistów i postkomunistów. Stworzymy nowy model państwa. A tymże modelu nie ma miejsca dla was i nie tylko dla was. W tymże modelu jest miejsce tylko dla ludzi myślących tak jak PiS. I teraz ja chcę powiedzieć, że idzie im łatwo. Łatwo wprowadzają te zmiany. Sądzę, że ze deprawuje to tę władzę i zachęca do dalszych kroków. INNA SPRAWA, ŻE PODWAŻANIE PODSTAW WASZEJ EGZYSTENCJI TO JEST POMYSŁ NIE TYLKO KRZYWDZĄCY, ALE JEST TO POMYSŁ NIERACJONALNY. Nie mieści się w kryteriach racjonalnej oceny, że po 27 latach od tych zasadniczych przemian można czynić to, co oni czynią, czyli odbierają podstawy waszej materialnej egzystencji. Waszej i waszych rodzin. Co robić?

> W PIERWSZYM RZĘDZIE PODJĄĆ DZIAŁANIA NA PŁASZCZYŹNIE PROTESTACYJNEJ.

> PO DRUGIE DZIAŁANIA NA PŁASZCZYŹNIE KARNEJ, WNIOSKI DO SĄDÓW I NIE TYLKO

> WRESZCIE DZIAŁANIA NA PŁASZCZYŹNIE INFORMACYJNEJ.

Nie dla PIS-u ! Społeczeństwo musicie przekonać do siebie. I muszą wybrzmieć takie akcenty jak wasz udział w nowych strukturach policyjnych tak jak CBŚ , GROM. Przecież ludzie ich lubią! I TO POWINNIŚCIE EKSPONOWAĆ W KAŻDYM WYSTĄPIENIU. Oczywiście musicie działać wspólnie z innymi środowiskami. Ja to już powiedziałem, ale przypominam raz jeszcze. PIELĘGNIARKI, ŻOŁNIERZE, SĘDZIOWIE, NAUCZYCIELE, to wasi potencjalni sojusznicy. Sami, jeżeli chodzi o protesty załatwicie niewiele. I nie warto tutaj organizować protestów dla wąskich grup ludzi. To musi być protest wspólnie z tymi środowiskami miedzy innymi z tymi, które wymieniłem, na 200-300 tysięcy ludzi. Po co? Ano po to, żeby tym zaczadzonym PiSem potrząsnąć. I wtedy on będzie skłonny, czy skłonniejszy do zmian. Do zmiany stanowiska. W tej sytuacji powiedzmy sobie wprost, tu liczy się pokazanie politycznej siły. Politycznej siły podkreślam. Do tego musicie być zorganizowani. Dlatego musi dobrze działać komunikacja z góry na dół i z powrotem. I MUSICIE PRZEDE WSZYSTKIM UWIERZYĆ W MOŻLIWOŚĆ SUKCESU!!!! W TO MUSICIE UWIERZYĆ. Jeśli w to uwierzycie i podejmiecie zborne, wspólne działania, nie za trzy lata, ale już teraz, WYGRACIE. I TEGO WAM JAK NAJSZCZERZEJ ŻYCZĘ. „

>  APEL DO CAŁEGO ŚRODOWISKA REPRESJONOWANYCH EMERYTÓW MUNDUROWYCH

> Przede wszystkim musimy się policzyć i skomunikować. Droga do tego, to fizyczne dotarcie do jak największej liczby REPRESJONOWANYCH EMERYTÓW MUNDUROWYCH już dotkniętych tą ustawą i do tych wobec których podobne rozwiązania się tworzy oraz członków ich rodzin. Apeluję, zatem do wszystkich czytających ten tekst, aby jak najszybciej odnowili stare kontakty i znajomości. Wystarczy, gdy REPRESJONOWANY EMERYT posiadający autorytet w swoim środowisku, zgromadzi wokół siebie 5- 7 osób i powiadomi o tym koordynatorów krajowych (namiary na koordynatorów podam w przyszłym tygodniu). Od tego zaczniemy. Możemy jednak już teraz czynnie wspomagać protestujące środowiska kobiet i nauczycieli, biorąc indywidualnie udział we najbliższych demonstracjach i akcjach protestacyjnych. Mam jednak nadzieję, że już niedługo będziemy występować publicznie, jako wyróżniająca się i zwarta grupa. Koleżanki i Koledzy liczę na Was oraz na waszą odpowiedzialność i konsekwencję w walce o swoje prawa. Już jest nas prawie 50 tysięcy, a po wprowadzeniu podobnej ustawy wojskowej, będzie nas z rodzinami ponad 100 tysięcy. Posłów jest zaś tylko 460. ZJEDNOCZMY SIĘ I WALCZMY O SWOJE PRAWA. NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI!!!

> NIE GÓDŹMY SIĘ NA REPRESJONOWANIE EMERYTÓW MUNDUROWYCH.

pozdrawiam.

Apel do wszystkich funkcjonariuszy i emerytów służb mundurowych oraz obywateli. „Nie używajcie nazwy ustawa dezubekizacyjna, ta ustawa nazywa się REPRESYJNA. Ta ustawa nie dotyczy służby bezpieczeństwa, ona dotyczy funkcjonariuszy służb mundurowych. My emeryci mundurowi nie służyliśmy również dla państwa totalitarnego , ale tak jak przed rokiem 1989 i potem do dzisiejszego dnia służymy zachowując obowiązujące nas tajemnice państwowe dla swojej OJCZYZNY. Taki przekaz musi obowiązywać i trafiać do społeczeństwa.”

O ile zgadzacie się z moim apelem i nie macie obaw proszę o przesłanie go do swoich znajomych.

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.