Niezwykłym wydarzeniem kulturalnym miesiąca lutego 2017 r., była niewątpliwie impreza zorganizowana przez Klub Tkaniny Artystycznej „ANNA” przy KMP w Zielonej Górze. Promotorem tej imprezy była nasza wspaniała koleżanka , założycielka  tego Klubu Anna Brożek

Spójność połączenia dwóch gatunków artystycznych : poezji i tkactwa gobelinów  przyciągnęła pasjonatów sztuki i była strzałem w dziesiątkę.

W dniu 9 lutego o godzinie 18.oo sala kameralna „Pro Libris” Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im C.K. Norwida zapełniła się miłośnikami sztuki do ostatniego miejsca.

Nowo wydany ( jeszcze ciepły) tomik wierszy pt. „Skrzydła motyla” promował sam autor Tomasz Jankowski, a poświęcony on jest w całości Paniom zielonogórskiego Klubu Tkaniny Artystycznej „ANNA”.

Prolog tego tomiku wierszy zaczyna się słowami: „ Gobeliny…W nich zatrzymane chwile…Zamknięte w niciach, zapleciona dusza…Niczym ulotne , baśniowe motyle są, będą i już tak pozostać muszą…”

Wiersze z tego tomiku czytała z wielkim zaangażowaniem i wczuwała się doskonale w swoją rolę Pani Bożena Rudkiewicz z Uniwersytetu III Wieku.

Spotkanie te było fantastyczną i uduchowioną imprezą kulturalną, którą wszyscy będziemy mile wspominać.

Tekst: Zbigniew Kobryń

Zdjęcia : Eugeniusz Czerwiński

plakat do internetu - wersja_B

30 lat aktywnej obecności Klubu „Anna” w życiu kulturalnym policji, miasta Zielona Góra i wielu innych miejscowo­ści – może cieszyć. Do tego dobra współpraca z podobnymi pracowniami, liczne kontakty z instytucjami kultury i środowiskiem plastycznym, to kolejny atut. No i sukcesy w konkursach tkaniny artystycznej, a także sympatia wielu ludzi, bez życzliwości których ten Jubileusz nie byłby tak satysfakcjonujący. Wymienić w tym miejscu należy wspar­cie kierownictwa zielonogórskiej Komendy Policji oraz pomoc Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Pasje twórcze Jubilatek i zmagania z warsztatem tkackim realizowane były dzięki pomocy Barbary Aleksanderskiej i współpracy z dwoma plastykami – Leszkiem Tomaszukiem – kolegą po fachu oraz Władysławem Klępką. Klubowi od początku przewodzi Anna Brożek, która umiejętnie trzyma w swoich rękach wszystkie „nitki”.

Spoglądając wstecz można powiedzieć, że szczęśliwa aura i sprzyjające wiatry towarzyszyły Klubowi „Anna” przez cały czas i przy okazji wypada życzyć, by tak pozostało do następnych Jubileuszy. A nam niech będzie dane cieszyć oczy nowymi obrazami, tkanymi sercem i wyobraźnią artystek, bo przecież każdy potrzebuje kontaktu z pięknem i odrobiną magii. Dużo więc weny twórczej na kolejne lata!

Maria Wasik