WYCIECZKA KOŁA NR 1

Kolejna wycieczka zorganizowana przez Zarząd Koła Nr 1 SEiRP w Zielonej Górze przeszła do historii. Tym razem w dniach 15 – 24 czerwca grupa 53 osób ( członków Koła) zwiedzała rejony Europy południowej , miedzy innymi Budapeszt ( Węgry), Chorwację i półwysep Istria .

Organizatorem wycieczki była Kol. Janina Kowalaszek, która jak zwykle pomyślnie sprawdziła się w tej roli, za co serdecznie dziękują jej uczestnicy wycieczki.

Podczas 10 – dniowej wycieczki zwiedziliśmy przez 2 dni stolicę Węgier Budapeszt, natomiast w pozostałe dni zwiedzaliśmy przepiękny półwysep Istria w Chorwacji.

Budapeszt rozpoczęliśmy od zwiedzania Parlamentu i Zamku Królewskiego, następnie bazyliki św. Stefana, pomnika Milenijnego, Baszty Rybackiej i wzgórza Gelerta. Zwiedzanie zakończyliśmy folklorystyczną kolacją przy muzyce cygańskiej. Dużą frajdą był rejs statkiem po pięknym, szerokim i modrym Dunaju.

W dalszych  dniach wycieczki zakwaterowani byliśmy w trzygwiazdkowym hotelu „ Delfin” na półwyspie Istria w Perecu, skąd robiliśmy wypady na zwiedzanie ciekawych okolic m.in. Triestu, Puli i innych miejscowości zabytkowych i kulturowych z okresu średniowiecza.    . W między czasie korzystaliśmy z pięknej słonecznej pogody, na kąpiel i plażowanie w cudownym i czystym Adriatyku.

Podróż na kolorowy półwysep Istria była pełna pozytywnych wrażeń i doznań, które pozostaną w pamięci  na długie lata.

 Zdjęcia : J. Kowalaszek

 Tekst: ( w/g. relacji uczestników) – Zb. Kobryń

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.