||||

Jarosław Pasterski z nominacją generalską

Szef lubuskich policjantów – nadinspektor Jarosław Pasterski odebrał w sobotę (23 lipca) z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację na stopień generalski.

medium_news_header_34273.jpg

Fot. Policja Lubuska

Ten wyjątkowy dowód uznania dla osiągnięć naszego przełożonego jest zarazem ogromnym zaszczytem dla wszystkich lubuskich policjantów.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie sześciu oficerom Policji. Wręczenie nominacji przez Prezydenta RP odbyło się 23 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Katowicach. Wśród sześciu oficerów wyższych, którzy dostąpiło tego zaszczytu jest Komendant Wojewódzki Policjiw Gorzowie Wlkp. Jarosław Pasterski.

Nowo nominowany generał przez większość swojej policyjnej misji związany był z garnizonem lubuskim. W szeregi Policji wstąpił w 1996 roku. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał jako policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, zaangażowany w zwalczanie przestępczości kryminalnej. Od 2004 roku służył w Centralnym Biurze Śledczym w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Szczecinie. W 2006 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Cztery lata później został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 został Naczelnikiem Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji. W 2017 roku Komendant Główny Policji powołał inspektora Jarosława Pasterskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. 9 maja 2020 roku inspektor Jarosław Pasterski powrócił do garnizonu lubuskiego, gdzie pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Inspektor Jarosław Pasterski ma 50 lat, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Administracja w Zakresie Zarządzania Jednostką Organizacyjną w Administracji Publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Nominacja na stopień generalski jest wyrazem najwyższego uznania dla wzorowej i pełnej zaangażowania służby, wszechstronnej wiedzy oraz doskonałej znajomości zagadnień związanych z funkcjonowaniem Policji. To zwieńczenie wieloletniego wysiłku zawodowego, potwierdzającego nadzwyczajną aktywność i kreatywności. Każdego roku spośród szeregu wybitnych dowódców i najbardziej doświadczonych przełożonych zaszczyt przyjęcia generalskiej nominacji jest udziałem zaledwie kilku najlepszych. Z tym większym zadowoleniem przyjmujemy informację o dołączeniu do korpusu generałów przez przełożonego lubuskich policjantów, nadinspektor Jarosława, Pasterskiego.

Na stopień nadinspektora Policji mianowani zostało łącznie sześciu oficerów wyższych:

•             Policji Adam CIEŚLAK – Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości;

•             Policji Waldemar WOŁOWIEC – Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu;

•             Policji Dariusz MATUSIAK – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie;

•             Policji Jarosław PASTERSKI – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim;

•             Policji Dariusz ZIĘBA – Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA;

•             Policji Iwona KLONOWSKA – Komendant Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

podinsp. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.