|||||||||||||

ZAPRASZAMY DO KRAKOWA I OKOLIC W 2024r

ODKRYWAMY POLSKIE
PERŁY OD NOWA

KRÓLEWSKIE
MIASTO

K R A K Ó W

KOPALNIA SOLI W BOCHNI – KRAKÓW – KAZIMIERZ KRAKOWSKI ZAMEK NA WAWELU KATEDRA WAWELSKA DZWON ZYGMUNTA – SUKIENNICE – RATUSZ MIEJSKI KOŚCIÓŁ MARIACKI BARBAKANHEJNAŁ Z WIEŻY MARIACKIEJ COLLEGIUM MAIUS RYNEK STAREGO MIASTAGALERIA NARODOWA W SUKIENNICACH REJS STATKIEM PO WIŚLE OJCÓW / OJCOWSKI PARK NARODOWY DOLINA PRĄDNIKA -PIESKOWA SKAŁA – ZAMEK KAZIMIERZOWSKI BRAMA KRAKOWSKA – ŹRÓDEŁKO MIŁOŚCI – MACZUGA HERKULESA – JASKINIA KRÓLA WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA

U GWARKÓW SOLNYCH W BOCHNI
W KRÓLEWSKIM MIEŚCIE KRAKOWIE
ŻYDOWSKI KAZIMIERZ I JEGO SEKRETY
U KRÓLÓW I BOHATERÓW W KATEDRZE
DZWON ZYGMUNTA Z SERCEM
Z WIYTĄ W ZAMKU KRÓLEWSKIM NA WAWELU
HEJNAŁ MARIACKI Z TRADYCJĄ
GALERIA PEŁNA SKARBÓW MALARSTWA
REJS PO MATCE RZEK POLSKICH – WIŚLE
U WITA STWOSZA W KOŚCIELE MARIACKIM
W JASKINI U KRÓLA WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA
PIĘKNO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO
W MALOWNICZEJ DOLINIE PRĄDNIKA
POD SROGĄ MACZUGĄ HERKULESA
W SUŁOSZOWIE NA ZAMKU PIESKOWA SKAŁA
TERMIN: wyjazd między 14-18 czerwca 2024r

Dzień 1 : zbiórka uczestników wycieczki w Zielonej Górze na parkingu pod Komendą Policji, ul. Partyzantów, godz.02.00 – w nocy. Przejazd do Bochni. W drodze zapoznamy się z programem wycieczki. Przyjazd do Bochni. Zwiedzanie Kopalni Soli z miejscowym przewodnikiem. (Najstarsza i najpiękniejsza kopalnia soli w Europie – stanowiąca obecnie muzeum najwyższej światowej klasy UNESCO). Kopalnia Soli w Bochni jest wpisana na listę najważniejszych zabytków historii ludzkości. Grupa zapozna się z podziemną trasą turystyczną, na której zobaczymy: tunele kopalniane, ołtarze, wyrobiska, dioramy, sale solne. Możliwość odwiedzenia sklepu z pamiątkami.
Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu Felix. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2: śniadanie w hotelu. Wyjazd autokarem. Spotkanie z przewodnikiem krakowskim. Zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu: komnaty królewskie, galeria, arrasy niderlandzkie, zabudowa zewnętrzna, krużganki, zewnętrznie Kaplica Zygmuntowska, dziedziniec. Przejście do Katedry Wawelskiej. Zwiedzanie wnętrza – groby królewskie (między innymi sławne sarkofagi: Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły, Kazimierza Jagiellończyka, Władysława Warneńczyka, Władysława Łokietka). Wejście na wieżę z „Dzwonem Zygmunta”. Zejście do podziemi i odwiedzenie mogił władców Polski i Litwy oraz najbardziej zasłużonych Polaków. Podejście do Smoczej Jamy.
Czas wolny na spacer po Krakowie, kawę, herbatę, piwo. Powrotny przejazd do miejsca zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3: śniadanie w hotelu. Przejazd do Ojcowa. Zwiedzanie Jaskini Łokietka. Zapoznajemy się z pięknymi widokami: Doliny Prądnika, jaskiń, wychodni skalnych oraz ruinami Zamku Kazimierzowskiego, Bramą Krakowską, Źródełkiem Miłości. Przejazd do Pieskowej Skały i zwiedzanie z zewnątrz zamku (w przypadku zainteresowania możliwość zwiedzenia wnętrz). Przejście pod słynną Maczugę Herkulesa. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4: śniadanie w hotelu. Przejazd do centrum miasta. Przejście na Rynek Starego Miasta. Zapoznanie się z zabytkami skupionymi na Rynku Głównym i w najbliższej okolicy: pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice z wewnętrznym bazarem, Ratusz, Kościół Mariacki. W okolicy Rynku: Barbakan, Collegium Maius. Przejście do Muzeum Narodowego w Sukiennicach – Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku. Zapoznajemy się tam między innymi z wybitnymi dziełami malarskimi Jana Matejki: Rejtan” i „Hołd Pruski”, a również z arcydziełem malarskim pędzla Władysława Podkowińskiego: „Szał uniesień”.
Przejście lub przejazd na Krakowski Kazimierz (uzależnione od sytuacji drogowej). Zapoznanie się ze sławną krakowską dzielnicą żydowską. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: śniadanie w hotelu. Przejazd na parking pod Wawelem. Przejście na przystań żeglugową pod Wawelem. Rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle. Rejs trwa około godziny. Wycieczkowy rejs stateczkiem po Wiśle. Wycieczka rozpoczyna się u stóp Wawelu. Trasa wiedzie wzdłuż bulwarów wiślanych, znanych kościołów i innych zabytków Krakowa. Komentarz z głośnika w języku angielskim i polskim przybliża historię Krakowa i mijanych zabytków. Płynąc w górę rzeki od Wawelu zobaczymy słynne krakowskie zabytki z perspektywy rzeki Wisły. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie.
Zbiórka uczestników wycieczki. Wyjazdu z Krakowa.
Dzień 5 / 6: powrót z wycieczki do miejsc wsiadania do autobusu w chwili wyjazdu.
Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym, pilota na całej trasie, przewodnika krakowskiego, przewodnika w Bochni, przewodnika w Ojcowskim Parku Narodowym, zakwaterowanie w Hotelu „Felix**1/2* w Krakowie – cztery noclegi, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, cztery śniadania, cztery obiadokolacje w hotelu, rezerwację biletów wstępu i przewodników, ubezpieczenie NW,
Koszt orientacyjny podstawowy na osobę: 1.360 PLN .
Koszt dodatkowy konieczny dla każdego uczestnika wycieczki – przewodnicy miejscowi i parkingi: 30zł/osoby
Miejsca zwiedzania do wyboru przez grupę lub realizowane w całości.
Dodatkowe opłaty miejsc zwiedzania wg taryfy 2023
r. 250 zł/osobę.
– Kopalnia Soli w Bochni: ok. 58 PLN (razem z przewodnikiem) – Zamek Królewski na Wawelu: ok. 35 PLN (razem z przewodnikiem) – Muzeum Narodowe w Sukiennicach: ok. 22 PLN , – Katedra na Wawelu: ok. 14 PLN, – rejs statkiem po Wiśle: ok. 55 PLN Ojcowski Park Narodowy: ok. 15 PLN – zamek w Pieskowej Skale: ok. 20 PLN – Jaskinie W. Łokietka 26 i 15 PLN
UWAGA: w przypadku zainteresowania możliwość organizacji wieczorku integracyjnego – szczegóły do osobnego omówienia.
Osoby chętne na wycieczkę proszone są o zgłaszanie się pod tel.  Bożena Szykowna -507 185 680 lub Eugeniusz Czerwiński – 607 572 234 albo w biurze stowarzyszenie w każdy wtorek miesiąca w godz. 10-12.

Wpłaty dokonać na n/w konto bankowe 500 zł/osoby jako zaliczka do 23 kwietnia 2024r. poza stałą część do 07 maja 2024r

Santander Eugeniusz Czerwiński 65-027 Zielona Góra ul. Akacjowa 12/6 nr konta:

05 1090 1535 00000000 5305 0015

tytułem: Przelew własny

Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.