|||||||||

ZAPRASZAMY NA WCZASY DO WŁOCH W 2024r

PIĘKNA TRASA WYPOCZYNKU I TURYSTYKI
(REWELACJA SEZONU 2024 ROKU NA TERENIE EUROPY)
UNA CLASSICA VACANZA IN UN RESORT ITALIANO E POI I MONUMENTI D’ ITALIA ****
WIEN – DIE STADT DER SCHONCHEIT
CLASSIC MARTIME ITALIA ET AUSTRIA ****
BAJECZNY ŚWIAT WŁOCH I AUSTRII
POLSKA – CZECHY – AUSTRIA – WŁOCHY
L I D O DI J E S O L O

VIZOVICE – HODONIN – ALPY- LIDO DI JESOLO – WENECJA – BURANO – MURANO – PADWA – VICENZA – WERONA – TRIEST – TREISKIRCHEN – WIEDEŃ
Z WIZYTĄ U RUDOFA JELINKA
HODONIN UROKLIWE MIASTECZKO NA MORAWACH
LIDO DI JESOLO – KURORT ADRIATYCKI
WENECJA – WIELKA HISTORIA I ARCHITEKTURA
BURANO – KORONKI I KOLOROWE DOMKI
MURANO – SZKŁO W KOLORACH TĘCZY
PADWA – MIASTO ŚW. ANTONIEGO I M. KOPERNIKA
VICENZA-RENESANSOWE MIASTO ANDREI PAIIADIA
WERONA ROMEA I JULII
TRIEST I JEGO ZMIENNE LOSY
WIEDEŃ- JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIAST ŚWIATA
KAHLENBERG -„ SANKTUARIUM NARODOWE”
Termin: wyjazd 8 lub 9 września 2024 r.

Dzień 1: zbiórka uczestników wyjazdu w Zielonej Górze, Komenda Policji, ul. Partyzantów w godzinach porannych ( godzina zostanie podana). Przejazd do miejscowości Vizovice na Morawach. Z wizytą w destylarni R. Jelinka w Czechach. Vizovice – to niezwykłe miejsce w Czechach, gdzie mieści się destylarnia Rudolfa Jelinka produkująca sławną na całym świecie śliwowicę i inne destylaty. Vizovce j to niewielkie miasto w Czechach, na terenie wschodnich Moraw. Miasto słynie z barokowego pałacu otoczonego pięknym parkiem i oczywiście z destylarni. Miasteczko jest uważane za światową stolicę śliwowicy. Jeśli wierzyć słowom popularnej piosenki śpiewanej przez Ivana Mládka, grasuje tu bagienne straszydło, znane jako Jožin z bažin. Któż nie słyszał piosenki „Jožin z bažin” ? Na miejscu grupa zapraszana jest do sklepu – tu można nabyć po cenach hurtowych doskonałe trunki Rudolfa Jelinka. W programie jest zwiedzanie destylarni oraz degustacja trunków. Jeden z programów Roberta Makłowicza został poświęcony destylarni, a Robert Makłowicz rozpływał się nad sławnymi jej produktami. Mamy szansę sprawdzić jego opinię. (Opłata za zwiedzanie i degustację zostanie podana) Sławna destylarnia Rudolfa Jelinka
Przejazd do urokliwego miasteczka na Morawach – Hodonina. Zakwaterowanie w Hotelu „Panon ***”. Obiadokolacja w hotelu. Możliwość spaceru po mieście. Nocleg.
Miasto Hodonin na Morawach
Hotel „Panon***” w Hodoninie na Morawach
Dzień 2: śniadanie w hotelu. Przejazd przez Austrię do Włoch nad zatokę Wenecką do Lido di Jesolo przez podgórze alpejskie. Przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja. Możliwość spaceru po kurorcie. Nocleg.
Pobyt w Lido di Jesolo  08.09-15.09
Hotel Sere…***”, hotel przy Piazza Manzoni , do plaży 100 m, pokoje wszystkie po remoncie, klimatyzacja w pokojach, śniadanie bufet, kolacja 3 daniowa  serwowana , bufet sałatkowy, plaża w cenie  2 leżaki  +1 parasol na pokój, taksa klimatyczna minimalna – podamy, winda, wi – fi, basen obok.
Dzień 2 do 9:
pobyt turystyczno – wypoczynkowy w kurorcie Lido di Jesolo. W trakcie pobytu: 7 noclegów w pokojach 2 – osobowych z łazienkami w hotelu położonym 150 metrów od morza / plaży. Wyżywienie w hotelu: 7 śniadań, 7 obiadokolacji.
W programie: możliwość plażowania, spacerów po kurorcie, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych (patrz poniżej – opis).
Lido di Jesolo / Laguna Venetica – nazywane „rajskim miejscem odpoczynku i zamieszkania”
Lido di Jesolo powstało jako osiedle rzymskie o nazwie Equilio. Nazwa Equilio pochodzi od koni ,(equino =koński), które licznie występowały na tych terenach. Było to strategiczne miejsce dla kupców weneckich. Po zdobyciu Wenecji przez Napoleona ustanowiono nowy podział administracyjny tych terenów. W 1807 roku, Equilio zostało mianowane gminą o nazwie “Cavazuccherina”. Jesolo przeżyło dwie wojny. Podczas pierwszej wojny światowej Cavazuccherina była na linii obronnej i została zbombardowana. Po zakończeniu wojny ludność zajęła się zagospodarowaniem terenów i uprawą pszenicy, kukurydzy, buraków. Powstały sady i winnice. W 1930 roku Cavazuccherina przybrała nazwę Jesolo, a w roku 1936 roku nazwę Jesolo di Lido. Do dzisiaj pozostały ślady po fortecach, twierdzach i okopach. Powódź w 1966 roku pokazała z jaką wielką odwagą społeczeństwo Jesolo potrafiło pokonać ten żywioł. Woda zalała całe Lido. Po powodzi Jesolo odżyło i wznowiło swoją działalność turystyczną na jeszcze większą skalę. Od tego czasu przeżywa ogromny rozkwit ekonomiczny, którego powodem jest rozwój turystyki i zainteresowanie odpoczynkiem na tych terenach. Lido di Jesolo jest miejscem zamieszkania i odpoczynku dla znanych ludzi ze świata nauki, sportu i rozrywki – nie tylko z Włoch, ale również z innych stron świata. Posiadają tu swoje domy między innymi znane osobistości z USA ,Wielkiej Bryranii, Kanady i Szwajcarii. W latach ’90 powstał projekt przebudowy Jesolo opracowany przez japońskiego architekta, Kenzo Tange. Od tego momentu obraz Jesola ulega systematycznej zmianie. Dawno temu było to osiedle, gdzie zatrzymywały się adriatyckie fale morskie. Teraz jest to nowoczesne miasto z wieżowcami gdzie odbija się niebo pełne kolorów i świateł, ale tutaj dusza zawsze pozostaje, jedyne takie morze i zawsze złoty piasek. Lido di Jesolo to popularny, wakacyjny kurort nad Adriatykiem w północnych Włoszech, nieopodal Wenecji. Miasto słynie z 15-kilometrowej piaszczystej plaży, setek hoteli, apartamentów i restauracji, a także ciągnącego się wzdłuż plaży deptaku, na którym toczy się życie nocne. Są tu parki rozrywki, aquapark, a Lido di Jesolo jest świetną bazą wypadową do ciekawych i unikatowych miejsc we Włoszech.
Dzień 9: śniadanie. Pakowanie bagaży do autobusu. Przejazd przez Włochy i Austrię do Treiskirchen w rejonie wiedeńskim. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu (tego dnia bez obiadokolacji). Nocleg.
Hotel „Oekotel***” w Treiskirchen
Dzień 10: śniadanie w hotelu. Wjazd na Wzgórze Kahlenberg – Sanktuarium Narodowe, gdzie przed bitwą z wojskami tureckimi obozował król Polski Jan III Sobieski, który przybył miastu z odsieczą i odniósł wielkie zwycięstwo w walnej bitwie dnia 12 września 1683 roku. Zapoznanie się z Polską Kaplicą pozostającą we władaniu Ojców Zmartwychwstańców. Możliwość zapoznania się z Mini Muzeum ( Sali Muzealnej) Bitwy Wiedeńskiej na Kahlenbergu. Panorama Wiednia z tarasów widokowych.
Kaplica na Kahlenbergu Jan III pod Wiedniem Wnętrze Kaplicy Panorama na Wiedeń
Przejazd do centrum Wiednia uznanego w roku 2014, 2017, 2018, 2021, 2023 za jedno z pięciu najpiękniejszych miast świata – oraz za najbogatsze i najbardziej przyjazne miasto świata dla turystów (10 razy) Objazd miasta sławnym Wiener Ring. Zapoznanie z: mostami na Dunaju, Operą Wiedeńską, Parlamentem, Ratuszem, Teatrem Cesarskim, Parkiem Ludowym, Parkiem Miejskim z pomnikiem J. Straussa, bramami Hofburga – zimowej rezydencji cesarskiej, znanymi na całym świecie hotelami i restauracjami wiedeńskimi („Grand”, „Ritz”, „Sacher”). Spacer po zabytkowym Wiedniu: Stare Miasto, Katedr św. Szczepana, Hiszpańska Szkoła Jazd Konnej, sławne pomniki wiedeńskie, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska, sławna ulica Graben, Park Ludowy. Czas wolny. Możliwość posiłku na koszt własny lub skosztowania sławnego torciku Sachera, odwiedzenia najsławniejszej na świecie kanapkarni „Trześniewski”, posmakowania prawdziwego, sławnego sznycla wiedeńskiego i uraczenia swego podniebienia wiener – caffe. To przecież w Wiedniu powstała pierwsza kawiarnia w Europie założona przez naszego rodaka Jerzego Franciszka Kulczyckiego po Bitwie pod Wiedniem. Pan Kulczycki doczekał się nawet swojego pomnika w tym mieście.
Zbiórka grupy. Wyjazd powrotny do Polski.

Dzień 10/ 11: powrót do miejsc – gdzie grupa wsiadała do autokaru w chwili wyjazdu na wycieczkę.
UWAGA: Wyjazd na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Prosimy o zabranie prowiantu na czas podróży.
Organizator zapewnia:
A. W Czechach na Morawach:1 nocleg w Hotelu „Panon***/****”, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, 1 obiadokolacja i 1 śniadanie.
B. W Austrii w rejonie wiedeńskim:1 nocleg w Hotelu „Oekotel***”, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, 1 śniadanie
C. We Włoszech:7 noclegów w hotelu***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji
C. Opieka pilota – przewodnika,
D. Ubezpieczenie od kosztów leczenia KL, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW,
E. Transport – autokar turystyczny
F. Organizacja wyjazdów fakultatywnych,
G. Przewodników miejscowych – gdzie jest to wymagane.
UWAGA: kolejność zwiedzania i wycieczek fakultatywnych może ulec zmianie i jest uzależniona od możliwości rezerwacji i ustaleń pilota

Koszt podstawowy przewidywany ok: 360 Euro + 1.250 PLN
(UWAGA: dokładny koszt podstawowy zostanie podany po uzyskaniu taryf na 2024 rok)
UWAGA: OPŁATA DODATKOWA KONIECZNA PRZEZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW WYCIECZKI: – ……. / Pakiet turystyczny: dopłata do przewodnictwa, wjazdy do miast, parkingi, klimatyczne zostanie podana po uzyskaniu taryf na rok 2024/.
UWAGA: Najtańszy wyjazd na tej trasie w Polsce z takimi świadczeniami
WYCIECZKI FAKULTATYWNE: (UWAGA: ich koszt możliwy jest do ustalenia dopiero po końcu roku wg taryf na 2024 rok, a ich ostateczna cena po przyjeździe do Lido di Jesolo i uzależniona jest od liczby uczestników wycieczek fakultatywnych.
Wycieczki fakultatywne do wyboru przez grupę lub do realizacji w całości:
1.Zwiedzanie Wenecji; przejazd do Punto Sabbioni, rejs stateczkiem do centrum Wenecji, zapoznanie się z Placem św. Marka, Bazyliką św. Marka, najpiękniejszym „salonem Europy”, Bazyliką Santa Maria de la Salutte, Campanillą, spacer po Wenecji do Mostu Rialto. Czas wolny na wypoczynek, kawę czy przekąskę oraz zakupy. Powrót stateczkiem do Punto Sabbioni. Przejazd autokarem do miejsca zakwaterowania. Koszt ok:
Wenecja
2 .Zwiedzanie Murano i Burano: przejazd do Punto Sabbioni, rejs stateczkiem do Murano. Zapoznanie się z tamtejszą zabudową, cudami wykonywanymi przez miejscowych artystów ze szkła. W przypadku zainteresowania i możliwości zwiedzanie jednej z wytwórni szkła artystycznego. Rejs stateczkiem na wyspę Burano. Zapoznanie się z przepiękną wyspą (praktycznie siedem wysp połączonych mostami) i jej charakterystyczną kolorową zabudową. Rejs powrotny przez Murano do Punto Sabbioni. Przejazd autokarem do miejsca zakwaterowania. Koszt ok:
Murano Burano
3.Wycieczka do Padwy i Vicenzy: zwiedzanie Padwy, miasto, Bazylika św. Antoniego, tereny uniwersytecki i inne zabytki. Zwiedzanie Vicenzy, zapoznanie się z pięknym renesansowym miastem i jego zabytkami. Koszt ok:
Padwa Vicenza
Wycieczka do Werony: zwiedzanie miasta i jego najważniejszych osobliwości. Koszt ok:

 1. Wycieczka do Triestu: zwiedzanie historycznego miasta. Koszt ok:
  Werona Triest
  UWAGA: po otrzymaniu taryf na 2024 rok podamy dodatkowe interesujące miejsca w Lido di Jesolo i okolicy do odwiedzenia indywidualnie lub grupowo.
  Ze względu na dużą liczbę chętnych (ponad 50 osób) osoby zdecydowane na wyjazd do Włoch proszone są o dokonanie przedpłaty 1250 zł od osoby co spowoduje pewne miejsce na wyjazd na n/w konto:
  Santander Eugeniusz Czerwiński 65-027 Zielona Góra ul. Akacjowa 12/6 nr konta:
  05 1090 1535 00000000 5305 0015
  tytułem: Przelew własny
  Pozostałą kwotę w Euro wpłata w siedzibie stowarzyszenia do sierpnia 2024r
  Liczy się kolejność  wpłat.
  Kontakt:
  tel: 607 572 234 -Eugeniusz Czerwiński
  lub 507 185 680- Bożena Szykowna

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.