||||||

JEDZIEMY DO PARYŻA i BRUKSELI

PARYŻ BRUKSELA

PRZEDŚWIĄTECZNY PARYŻ I BRUKSELA !!!

REWELACYJNY PROGRAM – REWELACYJNY KOSZT

SZANOWNI PAŃSTWO,

przygotowaliśmy adwentowy wyjazd do Paryża i Brukseli w ramach cyklu wyjazdów:

Szlakami polskiej emigracji”. W trakcie wyjazdu zapoznamy się z tymi dwoma wyjątkowymi miastami, których wielki urok zostanie w tym okresie podkreślony wspaniałymi adwentowymi dekoracjami, iluminacjami świetlnymi, jarmarkami adwentowymi. Paryża i Brukseli nie trzeba reklamować. Paryż uważany jest za stolicę historyczno – kulturową świata, a Bruksela to stolica Unii Europejskiej. Zobaczymy światowej sławy zabytki, popłyniemy statkiem po Sekwanie. W przypadku zainteresowania nie zabraknie Wieży Eiffla, Luwru i Pałacu w Wersalu, a również starej części Brukseli z monumentalną zabudową rynku. Zobaczymy siedzibę Unii Europejskiej. Przyjęło się mówić, że Paryż i Bruksela są najpiękniejsze w okresie adwentowym. Na trasie naszej wycieczki zapoznamy się z miejscami wyjątkowo ważnymi dla polskiej historii. W Paryżu odwiedzimy Cmentarz Pere Lachaise z mogiłą Fryderyka Chopina – zapalimy znicz pamięci. Spoczywa tu około 600 Polaków – w tym wielu wybitnie zasłużonych dla naszego kraju. Między innymi: wspomniany już Fryderyk Chopin, Jarosław Dąbrowski, Ewelina Hańska, Stanisław Gawroński, Jan Komarzewski, Konstanty Linowski, August Okołowicz, Tadeusz Tyszkiewicz, Maria Walewska. Pod pomnikiem Adama Mickiewicza złożymy kwiaty oddając hołd wielkiemu poecie i wieszczowi narodowemu. Zobaczymy Hotel Lambert, który przez wiele lat był centrum polskiej emigracji we Francji, a praktycznie w Europie. Paryż był największym skupiskiem polskiej emigracji po powstaniach narodowych – listopadowym i styczniowym. Również Bruksela odegrała wielką rolę w życiu polskiej emigracji po powstaniach. Mieściły się tu siedziby polskich organizacji emigracyjnych, redakcje polskich gazet i czasopism, które odgrywała wielką rolę w życiu politycznym i społecznym Ojczyzny znajdującej się pod zaborami. W Paryżu po działaniach wojennych we wrześniu 1939 roku powstawały zręby władz polskich na emigracji. Wszystko to czyni ten wyjazd wyjątkowym. Łączymy tu zwiedzanie wspaniałych miast z polską historią i urokliwym okresem adwentowym. W starożytności mówiło się, że „ … wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”, w epokach późniejszych, że „…wszystkie drogi prowadzą do Paryża”. W Ameryce jest powiedzenie, że „ …dobrzy Amerykanie po śmierci trafiają do Paryża”. Przecież ogólnie wiadomo, że „ Paris vaut bien une messe” („Paryż wart jest mszy”).

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

polecając Państwu ten piękny wyjazd i podkreślając jego walory prosimy o prędkie zapisy w celu potwierdzenia rezerwacji.

—————————————————————————————————————————————— Fundacja Kresowa „Polonia”

Poznań – Gorzów – Wronki +48504576602 +48515185047

e – mail : fundacja.kresowa.polonia@interia.pl, east.polonia@hotmail.com

 

ŚLADAMI POLSKIEJ EMIGRACJI

BAJKOWY ŚWIAT ADWENTOWY

PRZEDŚWIĄTECZNY PARYŻ

PRZEDŚWIĄTECZNA BRUKSELA

 

Wielka okazja ! Wspaniałe przeżycia !

POLSKA – NIEMCY – BELGIA – FRANCJA

 

PARIS – BRUXELLES

MAUBEUGE – PARYŻ: NOTRE DAME – SORBONA – PANTEON – PAŁAC LUXEMBURSKI – LUWR(*) – PAŁAC KARDYNALSKI – CENTRUM POMPIDOU – SAINT DENIS – LA DEFENSE – PERE LACHAISE – MONTMARTRE – SACRE COEUR – DU TERTRE – HOTEL LAMBERT – POMNIK ADAMA MICKIEWICZA – WIEŻA EIFFEL’A(*) – ŁUK TRIUMFALNY – PLAC ZGODY – POLA ELIZEJSKIE – PLAC BASTYLII – REJS PO SEKWANIE(*) – WERSAL(*): PAŁAC KRÓLEWSKI – BRUKSELA: ATOMIUM – KATEDRA BRUKSELSKA – GRANDE PLACE – RATUSZ BRUKSELSKI – STARY RYNEK W BRUKSELI – DOM KRÓLEWSKI – MANNEKEN PIS – PARLAMENT / SIEDZIBA UNII EUROPEJSKIEJ

Termin: 07 – 11.12.2023 r.

Dzień 1: zbiórka uczestników wycieczki w miejscach określonych przez organizatorów we wczesnych godzinach porannych. Godzina wyjazdu uzależniona jest od miejsca wsiadania do autokaru. Przejazd przez terytorium Niemiec i Królestwa Belgii. Przejazd do miejsca zakwaterowania przy trasie Bruksela – Paryż na terenie Francji w Maubeuge. Zakwaterowanie. Nocleg.

Hotel „Premiere Classe” w Maubeuge

Uwaga ! W pierwszym dniu nie ma posiłków (tylko własny prowiant oraz możliwość zakupu prowiantu w trakcie postojów).

Dzień 2: śniadanie w miejscu zakwaterowania. Przejazd do Paryża – stolicy Francji. Zwiedzanie wyspy Cité z katedrą Notre Dame, Dzielnicą Łacińską, Sorboną, Panteonem, Ogrodami i Pałacem Luksemburskim. Wizyta w największym muzeum świata – Luwrze.

Pałac Kardynalski, Hale i Centrum Georgesa Pompidou. Obiadokolacja (**). Przejazd do hotelu w Saint Denis /k. Paryża. Nocleg.

Dzień 3: śniadanie w miejscu zakwaterowania. Przejazd do centrum Paryża. Rzut oka na dzielnicę XXI wieku – la Défense. Przejazd do Wersalu. Poznajemy największy zespół  pałacowy świata – zamek królewski w Wersalu. Odwiedzamy słynną nekropolię z grobami znanych Polaków – Père Lachaise. Przejazd przez Plac Republiki i Bastylii. Dzielnica Montmartre, czyli okolice Placu Pigalle, frywolne kabarety oraz Bazylika Sacré Coeur z placem du Tertre na najwyższym wzniesieniu stolicy Francji. Obiadokolacja (**). Po kolacji, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 4: śniadanie w miejscu zakwaterowania. Po śniadaniu opuszczamy nasz paryski hotel. Od rana zdobywamy najczęściej odwiedzany zabytek na naszym globie – wieżę Gustawa Eiffel’a. Następnie odbywamy spacer od Łuku Triumfalnego do Placu Zgody z ewentualnością zakupów na arterii Pól Elizejskich /światowej sławy perfumerie, butiki wielkich kreatorów mody, salony samochodowe, galerie artystyczne. Kolacja w Garonor w północnej części metropolii (**).

W czasie podróży ku granicy północnej Francji możliwość zakupów w supermarkecie.

Nocleg w Hotelu „Premiere Classe” w Maubeuge przy granicy belgijskiej.

Dzień 5: śniadanie w miejscu zakwaterowania. Wizyta w stolicy Królestwa Belgii – Brukseli. Symbol miasta – Atomium. Piesze zwiedzanie centrum : Katedra, Grande Place z Ratuszem Miejskim, Rynek Starego Miasta – jeden z najpiękniejszych w Europie, Dom Królewski, Manneken Pis – sławna fontanna, dzielnica czekolady, oraz budynki Parlamentu Europejskiego, gdzie ważą się losy naszego kontynentu.

Wyjazd z Brukseli do Polski. Powrót do miejsc wsiadania do autokaru (wyjazd) w godzinach nocnych.

O północy w Paryżu” – rewelacyjny film Woody Allena

W trakcie przejazdu do Maubeuge projekcja sławnego filmu „O północy w Paryżu” z Owenem Wilsonem, Marion Cotillard, Carlą Bruni, Adrienem Brody w rolach głównych.

Organizator zapewnia: transport autokarem turystycznym, 2 kierowców, parkingi, wjazdy do miast, dwa noclegi tranzytowe z 2 śniadaniami w hotelu „Premiere Classe” w Maubeuge – pokoje 2 – osobowe z łazienkami, dwa noclegi w Saint Denis /k. Paryża: pokoje 2 – osobowe z łazienkami, 2 śniadania, organizacja trzech obiadokolacji w Paryżu w restauracjach „Flunch” za dopłatą (** – patrz opis), pilot-przewodnik na całej trasie, rezerwację biletów wstępu, ubezpieczenie NW i KL w NW, realizację programu zwiedzania i pobytu.

KOSZT PODSTAWOWY : 1.200 PLN + 155 Euro

UWAGA: koszt może ulec niewielkiej regulacji w przypadku zmian taryf do grudnia 2023 r.

(*) – UWAGA: dodatkowe opłaty wewnętrznego zwiedzania obiektów i atrakcji, które będą realizowane jeżeli zainteresowanie wyrazi zdecydowana większość uczestników wyjazdu:

LUWR 16 Euro / dzieci i młodzież bezpłatnie

WIEŻA EIFFEL’A od 10 do 29 Euro w zależności, na którą platformę grupa zdecyduje się wjechać windą

– REJS STATKIEM PO SEKWANIE 10 lub 12 Euro

– PAŁAC KRÓLEWSKI W WERSALU 25 EURO ( bilet 18 Euro + dojazd i przewodnik)

(**) – UWAGA OBIADOKOLACJE ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ – proponujemy trzy obiadokolacje na terenie Paryża w restauracjach typu „Flunch”. Koszt podstawowy zestawu dla naszej grupy wynosi 11 Euro ( trzy obiadokolacje 33 Euro). Proponowane rozwiązanie jest najlepsze z możliwych w Paryżu. Uczestnicy mogą swoje menu w restauracji rozszerzyć wg własnych upodobań z dopłatą.

!!!!! UWAGA: prosimy w chwili zapisywania się na wycieczkę koniecznie podać, które dodatkowo płatne atrakcje Państwa interesują. Musimy dokonać szybkiej rezerwacji.

UWAGA: informujemy, że powyższy program wyjazdu do Paryża i Brukseli jest wyjątkową okazją biorąc pod uwagę koszt i świadczenia.

Bardzo proszę  o możliwie szybkie deklaracje udziału w wyjeździe osób zainteresowanych.
Z wyrazami szacunku

Pilot grupy
Elena Kaczmarek
+48515185047

Zgłoszenia na wycieczkę można kierować przez biuro stowarzyszenia emerytów policyjnych w Zielonej Górze
tel. Bożena Szykowna 507 185 680 lub Eugeniusz Czerwiński 607 572 234.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.